Objavili sa vám xantelasmy? Môžete sa ich rýchlo a ľahko zbaviť použitím týchto 9 najvýkonnejších nástrojov!

Zvyčajne sa na obidvoch očných viečkach objaví xantéza. Niekedy sa spája do nepretržitého žltého pruhu s nerovným obrysom, ktorý prechádza celým horným viečkom.

Jeho vývoj sa uskutočňuje postupne a pomaly, bez subjektívnych pocitov u pacienta, čo môže byť veľkosť malého hrášku veľkosti fazule.

Ak to chcete odstrániť, môžete vyskúšať tieto prírodné opravné prostriedky:

1. Cesnak

Enzýmy, ktoré sa nachádzajú v cesnaku, vám pomôžu znížiť tieto malé množstvo tuku. Cesnak tiež znižuje hladinu cholesterolu, čo je dôležitejšie. Extrakt z cesnaku je účinná a úplne bezpečná alternatíva k tabletám proti vysokému obsahu cholesterolu a liekom, ktoré znižujú krvný tlak. Rozdrviť jeden klinček cesnaku, aby sa vytvorila pasta. Naneste na postihnuté miesto a zakryte ho bavlneným kotúčom, aby ste zabránili vniknutiu cesnaku do očí. Nechajte päť minút a potom opláchnite teplou vodou. Môžete tiež jesť pár surových cesnakových strúčikov pred raňajkami každý deň. Ak sa rozhodnete použiť doplnok na cesnak, poraďte sa so svojím lekárom.

Upozornenie: Nepoužívajte cesnak na pokožke dlhší čas, môže to spáliť pokožku.

A ak máte citlivú pokožku, nikdy ho nepoužívajte.

2. Ricínový olej

Ricínový olej obsahuje kyselinu ricínoleovú, ktorá má schopnosť znižovať hladinu cholesterolu. Na ošetrenie stačí niekoľko kvapiek oleja na bavlnený tampón a umiestnite na postihnuté miesto, jemne masírovať. Vytvorte obväz na fixovanie disku na kožu a nechajte ju pracovať celú noc. Nasledujúce ráno opláchnite. Najlepšou voľbou je organický lisovaný ricínový olej za studena.

3. Jablkový jačmeň

Táto zložka pomôže znížiť zlé cholesterol a súčasne odstrániť toxíny z tela. Ocot obsahuje kyselinu octovú, ktorá môže redukovať a eliminovať tieto mastné plaky. Ak ju chcete použiť, jednoducho namočte v octe bavlnenú podložku a umiestnite ju na postihnuté miesto. Zabezpečte obväz a oplachujte teplou vodou po 1-2 hodinách. Vykonajte to dvakrát denne.

 4. Semená ríbezle

Sú bohaté na vlákninu, výborné na znižovanie hladiny cholesterolu Zmiešajte dve polievkové lyžice osiva vo vode a nechajte ju variť celú noc. Nasledujúce ráno piť tekutinu na prázdny žalúdok. Túto tekutinu môžete použiť aj ako kompresiu. Zložky prenikajú do hlbokých vrstiev kože a pomáhajú rozpúšťať tuk.

5. Cibuľa

Pečte cibuľu, až kým nebude mäkký, potom rozomlejte, kým sa nevytvoria cestoviny. Potom odneste malý kúsok neutrálneho mydla a premiešajte s nakrájanou cibuľkou. Aplikujte zmes na postihnuté miesto, vyhýbajte sa kontaktu so sliznicou oka. Nechajte zmes päť až desať minút, aplikujte raz alebo dvakrát denne. Potom opláchnite teplou vodou.

6. Banánová kôra

Banánová kôra môže rozpustiť usadeniny tuku kvôli prítomnosti silných enzýmov, ktoré obsahuje. Ako vynikajúci antioxidant je banánová kôra tiež užitočná pri liečbe rôznych kožných problémov. Na postihnutú oblasť položte kúsok zrelého kôry, pripevnite ho obväzom a nechajte cez noc. Odstráňte ráno a opláchnite. Opakujte, kým sa nedosiahnu požadované výsledky.

7. Koriander

Koriander je veľmi bohatý na rôzne antioxidačné enzýmy, ktoré dokážu rozpustiť zlý cholesterol. Na ošetrenie xanthelasma, jednoducho variť lyžicu koriandra v pohári vody na 1-2 minúty. Nechať 15 minút. Potom opláchnuť vodou.

8. Pomarančová šťava

Pomarančový džús obsahuje vitamín C, kyseliny listovej a flavonoidy, ktoré sú účinné pre zvýšenie vysoké denzity (známy ako dobrý cholesterol) a zníženie zlý cholesterol. Ak pravidelne pijete čerstvý pomarančový džús, pomôže to znížiť zlé cholesterol. Stačí, aby každý deň udržiavali normálnu hladinu cholesterolu v množstve 100 až 150 ml čerstvej stlačenej pomarančovej šťavy. Môžete tiež jesť oranžový každý deň, ak nechcete robiť šťavu.

9. Mandle

Mandle obsahuje veľa vlákniny a má schopnosť rýchlo znižovať hladinu zlého cholesterolu v tele. Okrem toho je tiež bohatý na niektoré enzýmy, ktoré rozpúšťajú tukové usadeniny vytvorené okolo očí. Všetko, čo musíte urobiť, jerozdrviťť 1 orech na prášok. Potom pridajte do prášku niekoľko kvapiek mlieka, aby ste získali pastu. Použiť túto vložku na postihnutú oblasť. Keď pasta prirodzene vyschne, odstráňte ju prstami a opláchnite čistou vodou. Robte to každý deň, kým vaše plakety úplne nezmiznú.

 Okrem receptov postupujte podľa týchto pokynov:

– Obmedzenie príjmu nasýtených tukov.

– Pridajte do krmív ekologický kokosový olej, len lyžicu masla v kakae alebo v káve.

– Vyhnite sa nadmernej spotrebe cukru a spracovaných sacharidov.

– Obmedzte príjem potravy, čo zvyšuje hladinu zlého cholesterolu vrátane červeného mäsa, mliečnych výrobkov s vysokým obsahom tuku, spracovaných potravín.

– Jedzte viac celých zŕn, čerstvej zeleniny a ovocia.

– Jedzte potraviny s vysokým obsahom vlákniny, ako je fazuľa.

– Vždy sa snažte udržiavať zdravú váhu.

– Vyhnite sa ťažkým alkoholickým nápojom a fajčiť.

– Fyzická aktivita: pol hodinu po dobu piatich dní – uľahčuje krvný obeh a zabraňuje akumulácii tuku.

– Pravidelne kontrolujte hladinu cholesterolu a lipidov.

Vezmite si doplnky rybieho tuku na kontrolu hladín cholesterolu.

Upozornenie: pre bezpečnosť naneste malé množstvo zmesi na kožu, počkajte niekoľko minút a skontrolujte, či sa vyskytne alergická reakcia.

Ak sa nenastane nič neobvyklé, môžete použiť toto opatrenie.

ZDROJ:budetezdorovy.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>