O čom nás informujú opuchy v určitých častiach tela? Toto konkrétne opuchy znamenajú

Opuchy sa môžu objaviť na rôznych miestach nášho tela. Počnúc nohami a končiac „vreckami pod očami“. Nesmieme ich podceňovať, pretože naše telo nám dáva znamenie, že niečo chýba. Dajte teda vedieť, čo konkrétne opuchy znamenajú.

Opuch nôh

K opuchu dochádza, keď je v tkanivách nadbytočná tekutina. Môžu sa vyskytnúť pri zvyčajnom sedení pred televízorom alebo počítačom alebo jednoducho prehriatím tela. Okrem toho sa v ich tvorbe nachádza množstvo spánku alebo pitia alkoholu. Ich výskyt môže signalizovať problém s pečeňou, obličkami, srdcom. Vo všeobecnosti ide o absorpciu bielkovín z potravín. Okrem toho sa môžu vyskytnúť v dôsledku reakcií s látkami obsiahnutými vo vašej kozmetike.

Vačky pod očami

Ak máte „vačky pod očami“ alebo opuchy na nohách, môže to byť problém s obličkami. To znamená, že vo vašom tele je prebytočná voda a sodík. Môže to byť zápal obličiek a nemôžu udržiavať filter správnych tekutín.

Štítna žľaza

Okrem toho sa môže vyskytnúť určitý edém kvôli problému so štítnou žľazou. Pamätajte, že liečba nadmerne aktívnej štítnej žľazy nemusí vždy pomôcť a môže sa vyskytnúť opuch, ktorý môže spôsobiť spojivkovú suchosť a zhoršenie zraku. Nepodceňujte to a choďte k očnému lekárovi.

Problémy so srdcom zvyčajne spôsobujú zvýšenie tlaku v tele. Rastie, pretože telo má prebytočnú vodu a sodík. Nohy sa začnú zväčšovať, ale nejde o únavu, ale o problémy s obehovým systémom. Potrebná je návšteva špecialistu.
Užívanie niektorých liekov môže zhoršiť opuch. Ide najmä o lieky, ktoré sú určené na zadržiavanie vody v tele, a tie, ktoré obmedzujú priepustnosť kapilár. Pamätajte predovšetkým na hormóny alebo nesteroidné lieky. Okrem toho, určitý edém môže byť spôsobený alergickou reakciou na látky obsiahnuté v lieku.
Zvážte tiež prostredie, v ktorom žijete, pretože opuch môže byť spôsobený toxínmi vo vzduchu alebo tými, ktoré jednoducho konzumujete. Majte na pamäti, čo jete a odkiaľ pochádza jedlo. 

Horúce podnebie navyše podporuje opuchy.

ZDROJ:kobiecewskazovski.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>