Niekoľko účinných trikov ako sa zbaviť lupín v chladnej sezóne

Suchá koža spôsobuje problémy ako lupiny a svrbenie pokožky hlavy. Ale nie je to nič hrozné, pretože ju môžete liečiť jednoduchými roztokmi. Zima, okrem niektorých vonkajších krásy, ako napríklad sneženie, pre mnohých ľudí, je začiatkom rušivého problému v podobe sneženia – lupiny.

Lupiny sú v skutočnosti tvorené odumretými kožnými bunkami, ktoré postihujú mužov i ženy. Hoci lupiny sú bežným problémom v zime, to neznamená, že neexistuje žiadny spôsob, ako sa ich zbaviť. Môžete zvážiť niektoré jednoduché a účinné prostriedky na liečbu lupín v chladnej sezóne.

Pravidelné umývanie vlasov

Počas chladných mesiacov v zime môže byť menej pravdepodobné, že si menej umývate vlasy ako počas teplých letných dní. Ale špinavé vlasy môžu zhoršiť stav lupín a dokonca aj svrbenie. Pravidelné umývanie vlasov sa odporúča, aby sa zabránilo lupinám, ale treba sa vyhnúť nadmernému praniu, pretože spôsobuje suchú pokožku a tvorbu lupín. Výber správneho šampónu môže hrať dôležitú úlohu v boji proti lupinám. Masírujte svoju vlasovú pokožku počas šampónovania a nechajte šampón pobyt minimálne minútu pred opláchnutím. Ak nemôžete tolerovať studenú vodu, používajte vlažnú vodu na umývanie vlasov. Vyhýbajte sa horúcej, pretože môže odstrániť vlhkosť z vlasov a vlasovej pokožky a spôsobiť vyššiu suchosť.

Pravidelná masáž s olejom

Masáž vlasov a vlasovej pokožky levanduľovým olejom je jedným z najlepších spôsobov, ako zabrániť lupinám. To je dôležité tak pre suché vlasy, ako aj pre mastné vlasy. Olej poskytuje vlhkosť potrebnú pre suchú pokožku, ktorá je prevažne príčinou vzniku lupín. Tiež olej pomáha kontrolovať nadmernú tvorbu tuku na pokožke hlavy. Keď je pokožka suchá, tučné tkanivo vylučuje viac tuku na vyrovnanie suchosti. Bohužiaľ, tieto podmienky spôsobujú, že vlasy sú mastné, zatiaľ čo pokožka hlavy je stále suchá. Keď pravidelne aplikujete vlasy s olejovým olejom, môžete pomôcť udržať správne množstvo prírodného tuku na pokožke hlavy. Zahrejte nejaký olej, napríklad olivový olej, kokosový olej alebo mandľový olej. Môžete tiež pridať niekoľko kvapiek esenciálneho oleja z čajovníka na nosný olej. Do vlasových koreňov naneste olej. Pomocou prstov môžete masírovať pokožku hlavy 5 až 10 minút. Nechajte olej po dobu jednej hodiny na hlave. Potom opláchnite vlasy jemným šampónom. Vykonajte to dvakrát alebo trikrát týždenne.

Opláchnite vodu z indickej fialky

Protiplesňové a antibakteriálne vlastnosti orgován Hindi v liečbe a prevencii lupín pomoc. Uvarte niektorých indických fialových listov v 4 až 5 šálok vody po dobu 5 až 7 minút. Nechajte zmes vychladnúť a prejdite cez filter. Po umytí vlasov šampónom použite tento extrakt na opláchnutie vlasov. Vykonajte to 2-3 krát týždenne.

Liečba jablčným octom

Pravidelné používanie jablčného octu účinne zabráni lupinám. Aj jablkový ocot pôsobí ako prírodný čistiaci prostriedok na vlasy a čistí póry, ktoré blokujú pokožku a vlasové folikuly. Okrem toho jablkový ocot vyrovnáva pH pokožky hlavy, čím zabraňuje rastu kvasiniek, čo je ďalšia častá príčina lupín. Spojte dve polievkové lyžice surového jablkového octu s dvoma polievkovými lyžicami vody. Vložte túto zmes na kožu a masírujte. Nechajte to na have po dobu 5 minút, potom opláchnite vlasy vlažnou vodou. Túto metódu používajte dvakrát alebo trikrát týždenne.

Užite si slnko

Niektoré slnečné svetlo môže pomôcť zabrániť lupinám. Slnečné žiarenie zlepšuje produkciu vitamínu D3 a stimuluje produkciu zdravých lipidov na koži a pokožke hlavy. Aby ste predišli lupinám, niekoľko minút ráno alebo neskoro popoludní ich vystavete slnečnému žiareniu. Vyhýbajte sa vystaveniu slnečnému žiareniu počas najsilnejších hodín, ako je poludnie. Aby ste predišli vedľajším účinkom a chránili pokožku pred slnečným žiarením, môžete použiť aj opaľovacie prípravky s obsahom SPF 15 alebo vyšším.

Použite zvlhčovač vzduchu

Suché zimné počasie môže spôsobiť lupiny a lupiny. V skutočnosti môže nízka vlhkosť vzduchu, či už vo vnútri domu alebo mimo neho, spôsobiť zimnú zimu čo najviac. Ak chcete pridať vlhkosť do ovzdušia, môžete vo svojom dome a kancelárii použiť zvlhčovač vzduchu. Týmto spôsobom sa reguluje vlhkosť a redukuje sa riziko suchej kože a pokožky hlavy.

Dávajte pozor na stravu

Nesprávna strava môže byť hlavnou príčinou problému s lupinami. Z potravinových alergií na nedostatky živín existuje veľa diétnych dôvodov pre lupiny. Preto venujte pozornosť diéte, aby ste odstránili problém lupinám, by ste mali byť vo vašom programe. Umiestnite jedlá bohaté na zinok, omega-3 mastné kyseliny a vitamín B6, ktoré pomáhajú predchádzať lupinám vo vašej strave. Medzi jedlami bohatými na zinok možno spomenúť pšeničné klíčky, otruby, borovicové semená, americký orech a mäkkýše mäkkýšov. Potraviny bohaté na vitamín B6 zahŕňajú červenú a zelenú zelenú papriku, mastné ryby, morky, lieskové orechy, zemiaky a indické mandle. Mastné oleje, ľanové semienko, vlašské orechy, olivy a vajcia sú jednou z potravín bohatých na omega-3 mastné kyseliny. Tiež vyhnite sa niektorým potravinám, ako je syr, mlieko s vysokým obsahom tuku a potraviny, ktoré sú veľmi korenené alebo sladké.

Prevencia dehydratácie

Rovnako ako diéta, množstvo vody, ktoré pijete, môže mať vplyv na problém s lupinami. Pitie veľkého množstva vody je nevyhnutné pre to, aby telo bolo neškodné toxíny a iné nečistoty. Pri pitnej vode zostáva pokožka hydratovaná. V prípade prívodu vody na kožu môže dôjsť k zníženiu lupín pravdepodobnosť vystavenia lupín. Všeobecné odporúčanie na zásobovanie tela vodou je 8 až 10 pohárov vody denne. Spolu s vodou, konzumácia ovocia a zeleniny, ktoré sú plné vody vám pomôže dosiahnuť tento cieľ. Na druhej strane pitie alkoholu a kávy môže viesť k dehydratácii.

Ďalšie odporúčania na boj proti lupinám

Spanie s mokrými vlasmi môže zhoršiť problém s lupinami. Nadmerné používanie šampónov, vlasových gélov, vlasových sprejov a iných výrobkov na starostlivosť o vlasy môže viesť k akumulácii sedimentov v priebehu času. V súlade s tým sa odporúča vyvážené používanie týchto produktov. Vyhnite sa farbeniu vlasov v zime alebo vyberte farby, ktoré nevysušia vlasy. Odstráňte poškriabaniu pokožky hlavy, pretože zvyšuje len množstvo lupín.

ZDROJ:hidoctor.ir

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>