Nezabúdajte pri dennej hygiene na pupok, zlou hygienou sa môže naštartovať tvorba infekcie

Môžeme sa chváliť aký sme čistotný, koľko krát za deň sa sprchujeme, ale povedzme si na rovinu.  Ako často venujeme pozornosť umývaniu pupka? Podľa vedcov, je to časť ľudského tela čo je najviac znečistená. Pupok je v  malej priehlbine, čo je dôvod ako zbierať odumreté kožné bunky, zvyšky látky z oblečenia a zvyšky mydla. To vytvára ideálne podmienky pre rozvoj mikróbov. Kvasinky, ktoré sa nachádzajú v podpazuší, sú veľmi podobné tým, ktoré prežívajú aj v pupku. Tie ho môžu spoločne s odumretou pokožkou podráždiť a naštartovať tvorbu infekcie. Tá sa prejaví najskôr pálením a svrbivým pocitom. Neskôr môže nastúpiť hnisavý zapáchajúci opuch, v krajnom prípade aj cysta.

Lekári preto odporúčajú pupok pravidelne dobre umyť a dosucha utrieť. Na tento úkon by nemal zabúdať nikto, ale špeciálnu pozornosť by mu mali venovať najmä majitelia piercingov, športovci, fyzicky aktívni ľudia a tí, čo majú nadváhu.

Ak chceme zabrániť infekcii alebo iným zdravotným problémom, musíme si ho pravideľne čistiť. A to nasledujúcim spôsobom .Vatový tampón si namočíme do liehu a jemne vytierame. Môžeme si pomôcť aj vlhčenými servítkami.

ZDROJ:TAKPROSTO.CC

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>