Neuveriteľné! Vedcom sa podarilo odhaliť tajomstvo, čo sa skutočne stane v našom tele po tom, čo zjeme len 1 kúsok pizze

Kto nemá rád pizzu? Takí ľudia sú skutočne jednotní. Každý z nás vie, že časté používanie pizze je škodlivé pre zdravie, pretože to je správna cesta k obezite. Ale nikto z vás naozaj nerozmýšľa o tom, čo sa skutočne stalo v tele po tom, čo si jedol len 1 plátok pizze. Vedci sa však podarilo odhaliť toto tajomstvo.

Takže jeden kus pizze je v priemere 311 kcal. V doktríne sa rozvinula krátka schéma, z ktorej je jasné, čo sa deje v tele.

Po 10 minútach. Počas tohto obdobia už boli zábavné centrá aktivované. Tráviaci trakt vylučuje enzýmy, ktoré rozkladajú sacharidy na cukry. Vaše telo potom používa tieto cukry ako zdroj energie.

Po 15 minútach. Výsledný cukor začne cirkulovať v tele a tuky získané zo syra spomaľujú tento pohyb. V tomto čase vaše telo stále rozpúšťa jedlo. Tento proces uvoľňuje plyny, najmä ak ste zjedli potravu príliš rýchlo.

Po 20 minútach. Leptín je hormón, ktorý vám „povie“, že musíte prestať jesť. Je rozdelený spolu s príjmom dostatočného množstva glukózy v bunkách. Ak budete pokračovať v jedle, vaše bunky prestanú absorbovať cukor, ktorý potom ide do pečene a neskôr sa stáva tučným.

Po 30 minútach. Ak ešte nie ste spokojní, uvidíte prudký nárast energie a vaše telo začne produkovať grhelín – hormón hladu. Práve teraz začne vaše telo rozpúšťať tuky. Ak sa množstvo tuku zvýši jedením extra kusu pizze, upchá tepny. Obzvlášť rýchlo sa tieto procesy vyskytnú u tých ľudí, ktorí sú geneticky sklonení k plnosti alebo pravidelne jedia v rýchlom občerstvení.

Po 45 – 60 minútach. Váš krvný tlak stúpa, množstvo leptínu sa zvýši, už nebudete cítiť hlad.

Po 3 – 4 hodinách. Úroveň cukru sa znova normalizuje, telo začne produkovať hormón ghrelin. Triglyceridy z rozpustených tukov sú stále vysoké, takže je lepšie prejsť na nízkotučné občerstvenie.

Ak uvažujete o tom, že budete jesť ďalší kus pizze, nebude to mať vplyv na vaše zdravie alebo váhu. Ale pravidelná konzumácia pizze vám môže nielen priniesť extra kilá, ale aj zdravotné problémy.

 ZDROJ:FITHACKER.RU

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>