Neutekajte kupovať antibiotiká – skúste tieto bylinky! Najsilnejšie lieky od Matky prírody

Moderný spôsob života vedie k zníženiu imunity a mnohých chorôb. Lieky, ktoré kupujeme v lekárňach, často poškodzujú zdravie a vedú k vážnym vedľajším účinkom. Časté používanie antibiotík zvyšuje len rezistenciu voči baktériám.

Našťastie Matka Príroda nám dodala rastliny a byliny, ktorých aplikácia prináša úžasné výsledky týkajúce sa ich protivírusových a antibakteriálnych vlastností.

Týchto 7 rastlín zničí infekciu a ideálne vyčistí pľúca od hlienu!

Ako čistiť pľúca doma

  1. Mäta. Olej z mäty piepornej obsahuje mäkký mentol, ktorý uvoľňuje hladké svaly dýchacieho traktu a poskytuje voľné dýchanie.V zápalových ochorení horných dýchacích ciest použiť olej do nosa roztok mentolu v oleji (výtok z nosa), nosové mazacie olejové roztoky (faryngitída), vodná para inhalácia olej-mentol rieši (zápal hrtana, priedušnice).
  2. Eukalyptus. Nie je to len obľúbená liečba pre medveďov austrálskej koaly. Eukalyptus je nepostrádateľnou súčasťou príchutí sirupov na kašeľ a jeho účinnosť je spôsobená prítomnosťou cineolovej zlúčeniny.Cineol má niekoľko jedinečných vlastností: je to expektorant, ktorý môže zmierniť kašeľ a uvoľniť pľúca hlienu. Eukalyptus tiež obsahuje antioxidanty, ktoré podporujú imunitný systém počas chladného alebo akéhokoľvek pľúcneho ochorenia.
  3. Šalvia. Listy šalvie obsahujú esenciálne oleje, ktoré sú veľmi užitočné pre pľúca, používajú sa na liečbu mnohých ochorení dýchacích ciest.Čaj so šalviou je populárny spôsob liečby bolesti v hrdle a kašľa. Tento ľudový liek sa používa na inhalácie, pretože dokonale vylieči pľúcne ochorenia a sinusitídu.
  4. Materiná dúška. Infúzie listov a kvetov sa používajú ako expektorant na bronchitídu a bronchiálnu astmu, pľúcnu tuberkulózu.
  5. Tymián. Esenciálny olej tymianu (a jeho hlavná zložka – tymol) je vynikajúci baktericídny prostriedok. V dávnych dobách boli vankúše na spanie naplnené tymianom, pretože verili, že prináša dlhovekosť a zdravie človeku spiacemu na nich.Vývar je účinný pri sínusitíde a sínusitíde. Odvar z rastliny tiež zaobchádza s bolesťou v krku a ochorením ústnej dutiny. Baktericídny účinok tymianu napomáha dekontaminácii ústnej dutiny, odstraňuje nepríjemný zápach.
  6. Koreň sladkého drievka. Koreň sladkého drievka prispieva k zvýšenému vylučovaniu hlienu, uľahčuje suchý bolestivý kašeľ a pomáhajú urýchliť odstránenie mikróbov. Najčastejšou a najčastejším náznakom používania extraktu sladkého drievka sú ochorenia dýchacieho systému – zápal laryngitídy, bronchitída, pneumónia a dokonca aj tuberkulóza.
  7. Oregano. Liečivé vlastnosti oregána sú spôsobené obsahom karvakrolov a kyseliny rosmarinovej v rastline. Obidve zlúčeniny majú antiedematózne a antihistaminické vlastnosti, preto majú pozitívny účinok na dýchacie cesty a nosné pasáže.
  8. Maslový olej môže zničiť baktérie Staphylococcus aureus lepšie ako mnohé bežné antibiotiká.

Rozmanitosť ľudových liekov používaných na liečbu pľúcnych ochorení je skutočne úžasná. V tomto článku sa zhromažďujú skúsenosti s používaním liečivých rastlín v ľudovej medicíne. Dávky liekov a spôsoby ich použitia v každom prípade by mali byť predpísané fyto-terapeutom.

ZDROJ:TAKPROSTO.CC

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>