Necvičíš? Tak začni! Svalnatý muž žije dlhšie ako netrénovaný

Vedci nedávno našli čudné, ale logickejšie veci. Odborníci zistili, že tvarované svaly mužov sú nielen esteticky dôležité! Fit, odolní chlapci majú dlhšiu životnosť ako tí, ktorí nevenujú pozornosť zlepšovaniu ich pohybového aparátu.

Vedci pozorovali obrovskú skupinu mladých ľudí. Za 24 rokov odborníci z hľadiska zdravia analyzovali a vyhodnotili takmer 1 milión švédskych tínedžerov. Vedci zistili, že tí, ktorí pravidelne cvičili a rozvíjali svoje svaly, častejšie žili dlhšie ako pohodlnejšie náprotivky.

Vedci zdôraznili, že to nevyhnutne neznamená, že tvrdšie a náročnejšie telesné cvičenie môže viesť až k 100 rokom!

Podľa vedcov sú mladí ľudia so silným svalstvom o 35% náchylnejšími na choroby a nehody , od dopravných nehôd až po trávenie po srdcové problémy. Okrem toho majú o 30% nižšiu šancu na samovraždu alebo psychiatrické ochorenie.

Tajomstvo spočíva v pohybe, ktorý posilňuje telo a postavu. Vďaka tomu je naše telo oveľa odolnejšie a silnejšie. „Je zdravé cvičiť každý deň, často chodiť do parku na bicykli, behať, dýchať čerstvý vzduch, ak si udržíme kondíciu.“ Vo všeobecnosti sa snažíme sedieť čo najmenej a stimulujú naše svaly, “ uviedol tím.

Nemusíte byť profesionálnym kulturistom, aby ste boli zdraví a silní! Všetko, čo musíte urobiť, je zostať fit – odborníci radia.

ZDROJ:filantropikum.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>