Naučte sa ako si vyrobiť domáci bylinkový balzam na pery

Balzam na pery je nevyhnutnou súčasťou takmer každej dámskej kabelky, využijete ho ako prevenciu a liečbu popraskaných pier, prípadne ho môžete využiť miesto rúžu. Skúste si vyrobiť domáci bylinný balzam na pery, ktorý nebobsahuje žiadnu chémiu a zbytočné prídavné látky. Domáci bylinkový balzam na pery má hojivé, zvláčňujúce a ošetrujúce účinky a jeho výroba je naozaj veľmi jednoduchá. 

Čo potrebujete:

  • 4 lyžice nechtíkového oleja
  • 1 lyžicu kokosového oleja
  • 10 g včelieho vosku
  • pár kvapiek vitamínu E
  • 5 kvapiek obľúbeného esenciálneho oleja
  • voliteľne kozmetické farbivo

Aké bylinky môžeme použiť?

Pre výrobu domáceho balzamu na pery môžeme použiť najrôznejšie liečivé byliny. Ak použijeme nechtík lekársky, dosiahneme skvelých regeneračných účinkov, rumanček pravý pery zase zjemňuje a zvláčňuje. Môžeme použiť aj levanduľu, ktorá upokojuje suché a citlivé pery. Medovku lekársku využijeme v prípade oparov, popraskaných kútikov a pod.

A ako na výrobu jednoduchého nechtíkového balzamu na pery?

Najjednoduchším spôsobom je použitie hotového bylinkového oleja. Zmiešama 4 lyžice nechtíkového oleja s 1 lyžicou kokosového oleja vo vodnom kúpeli a potom v nich rozpustíme 10 g včelieho vosku.

Pridáme pár kvapiek vitamínu E, 5 kvapiek esenciálneho oleja, ktorý nám najlepšie vonia a vyhovuje a prípadne tiež niekoľko kvapiek kozmetického farbiva. Čím viac farbivá pridáme, tým bude balzam na perách viditeľnejšie. Potom zmes rýchlo prelejeme do čistých, najlepšie vysterilizovaných kelímkov alebo zásobníkov a necháme nezakryté stuhnúť.

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>