Nakŕmte sa prosom, vaše obličky zostanú vo výbornej kondícii. A to je len jeden z dôvodov, prečo by ste ho mali jesť pravidelne

Začneme premýšľať o príčinách ochorenia, iba ak cítime akútnu bolesť, nevoľnosť alebo keď vieme presnú diagnózu. No, to je povaha človeka. Kvôli neustálej práci prestávame správne a  zdravo spať a žijeme na zábavu. Problémy s obličkami sa vyskytujú u mladých ľudí ako aj u starších ľudí. Nemožno sa s nimi zaobchádzať bez lekárskej pomoci, ale existujú aj vynikajúce pomôcky.

Sme zvyknutí využívať prosa výlučne ako potravinový doplnok, zabúdajúc na prospešné vlastnosti, ktoré táto plodina získala od prírody. Proso je bohaté na vitamíny, ktoré zvyšujú obranyschopnosť organizmu a prispievajú k normálnemu fungovaniu celého obličkového systému. Ale stačí len variť kašu?

Terapeutické zloženie prosa

  • Aminokyseliny pomáhajú zlepšiť stav vnútorných tkanív.
  • Draslík, bez ktorého nie je možná tvorba normálnej krvi.
  • Kyselina listová, ktorá má pozitívny vplyv na činnosť centrálneho nervového systému.
  • Železo zvyšuje hladinu hemoglobínu.
  • Fosfor na regeneráciu.
  • Mangán s vynikajúcimi lipotropnými vlastnosťami.
  • Flint – jedna zo zložiek kože a kostry, rovnako ako vlasy a zuby.
  • B vitamíny prispievajú k odstráneniu nadbytočnej tekutiny z tela a normalizujú metabolizmus.

Ako liečiť obličky: 4 receptov

Opláchnite 200 g produktu vodou. Nasypeme do nádoby. Nalejte 2 litre vriacej vody. Zatvorte nádobu. Infúziu odložte na 24 hodín. Biela suspenzia sa objaví vo vode. Toto je váš liek. Môžete jesť v príjemnom čase dňa. Množstvo je neobmedzené. Pite, kým sa chuť nezmení. Potom musíte urobiť nový nástroj.

Opláchnite pol šálku obilnín. Naplňte ju litrom vriacej vody. Varíme 10 minút. Nechajte trochu postáť. Potom ju použite na výrobu polievky alebo kaše.


Opláchnite 50 g pšenice. Nalejte krúpy do 0,5 litra vriacej vody. Varíme hmotu. Odstráňte z tepla. Počkajte 1 minútu. Piť 1 polievkovú lyžicu každú hodinu počas prvého dňa. 3 krát viac každú hodinu na druhý deň. Nasledujúcich 5 dní – na 0,5 pohára ráno, na obed a večer.

Zalejte proso vodou. Obal zakryte gázou. Keď sa objavia prvé klíčky, umyte ich a potom ich vysušte. Ochuťte ich ako obyčajnú kašu. Jedzte to bez korenia, pridajte trochu brusníc alebo sliviek.

kontraindikácie

Ak ste boli diagnostikovaný so žalúdočnými problémami, vylúčte tento spôsob liečby. Použitie prosa je tiež kontraindikované v prípade zápalu močového mechúra a ochorení spojených s krvným obehom.

Všetky zložky prosa sú pre obličkový orgán veľmi cenné a pozitívne ovplyvňujú jeho fungovanie. Bežná kaša z prosa posilňuje proces čistenia krvi, pomáha zbaviť toxínov. To je dôvod, prečo stojí za to, aby sa táto obilnina nachádzala vo vašej kuchyni.

ZDROJ:sovkusom.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>