Najvýkonnejší olej rýchlo odstráni bolesť kĺbov, krku, artritídy, dny, cysty na hrudi, bolesti hlavy a ďalšie…

INie každý vie, že púpavy sú jedlé rastliny, pridávajú sa do šalátov, uvarí sa z nich džem a dokonca sa pridá do polievky. Väčšina z nich súhlasí, že púpavy sú krásne a roztomilé, ale burinové. Ale aký je to užitočný burina!

Slávne rastliny môžu závidieť svojim fytosetovým vlastnostiam. Púpavy sa používajú na liečbu infekcií a má tiež diuretický účinok.

Pri správnej príprave sa rastlina môže použiť na liečbu bolesti kĺbov alebo migrény. Vynikajúcim nástrojom, ktorý by mal byť v každej rodine, je púpava.

Zbierajte kvety na relatívne čistých miestach. Nevyberajte rastliny v blízkosti ciest a rastlín. Bude potrebovať liter rastlinného oleja a 0,5 kg púpavy. 

Opláchnite kvety vodou a vložte do pohára veľkosti jeden a pol až dva litre. Nalejte olej a zakryte krk gázou. Bandážujte dieru. Nádobu skladujte 3 týždne na teplom mieste, najlepšie na slnku.

Po chvíli kvety zhnednú. Ak k tomu dôjde, olej nalejte do nádoby z tmavého skla. Olej je pripravený a môže sa použiť na lekárske účely.

Olej spotrebujete do roka od výroby. 

Užívajte 1-2 PL denne.

ZDROJ:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>