Najužitočnejšie jedlo na svete: zníži cholesterol a krvný tlak, zabraňuje srdcovému infarktu a mŕtvici

Datle sú skutočným zázrakom, pokiaľ ide o riešenie zdravotných problémov, ako je zvýšený cholesterol a krvný tlak, srdcové ochorenia a mŕtvice.

Datle obsahujú vysokú úroveň cenných živín, ktoré umožňujú telu zostať zdravý a bojovať s rôznymi chorobami s ľahkosťou. Predstavíme vám 6 najdôležitejších zdravotných prínosov datlí.

Plné železa

To je dôležité najmä u pacientov s anémiou, tehotnými ženami a deťmi. Iba 100 g dátumov môže obsahovať približne 0,90 mg železa. Tento počet je 11% odporúčaného denného príjmu. Železo reguluje hladinu hemoglobínu a červených krviniek a poskytuje krv do krvi.

Zabraňuje hnačke

Ďalším minerálom nájdeným v dátach je draslík, skvelý na zastavenie hnačky. Draslík lieči črevnú flóru a umožňuje črevám vytvoriť viac prospešných baktérií.

Pomáha bojovať proti zápche 

Okrem liečby hnačky, môžu pomôcť pri zápche. Namočiť datle v čistej vode cez noc, a ráno, piť výslednú šťavu, to zvýši výkon čriev. Toto je najprirodzenejšie preháňadlo.

Podporuje chudnutie

Datle sú plné živín, ktoré môžu regulovať telesnú hmotnosť a zabrániť hromadeniu prebytočného tuku. Jedzte ich na prázdny žalúdok, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky. Vzhľadom k tomu, že neobsahujú cholesterol, dáta sú ideálne jedlo, ako schudnúť. Avšak, oni sú veľmi bohaté na cukor, takže by mali byť konzumované s mierou, aby sa zabránilo nárastu hmotnosti ako vedľajší účinok.

Reguluje cholesterol

Zlý cholesterol môže byť ľahko kontrolovaný konzumáciou datlí. Tiež čistia krvné cievy a nedovoľujú, aby sa tuky napojili na srdce a spôsobili tvorbu krvných zrazenín.

Zdravie srdca 

Aby ste získali čo najlepší úžitok, namočte datle do vody a nechajte sa cez noc. Druhý deň ráno, kmeň dáta a odstrániť semená. Semená zmiešajte s vodou a konzumujte po celý deň.

Reguluje tlak 

Spolu so srdcom sa datle môžu starať o krvný tlak. Bohatý zdroj draslíka a takmer bez sodíka, datle sa dôrazne odporúčajú pre vyrovnávanie krvného tlaku. Okrem toho 5 alebo 6 datlí obsahuje približne 80 mg horčíka. Tento minerál rozširuje cievy a zvyšuje krvný obeh.

Znižuje riziko mŕtvice 

Datle sú veľmi silné, pokiaľ ide o zdravie nervového systému, čím zabraňujú mŕtvici. To všetko je kvôli obsahu draslíka nájdené v dátach. 400 mg alebo viac draslíka denne môže znížiť riziko cievnej mozgovej príhody o 40%.

ZDROJ:interesbook.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>