Na tele ženy je jeden kúzelný bod: masážou tohto bodu budete milo prekvapené

Pravdepodobne nie sú takí ľudia, ktorí by nechceli byť vždy v dobrej kondícii. Ukázalo sa, že tajomstvo je pomerne jednoduché. Musíte byť vždy v pozitívnej nálade, nie zanedbávať fyzickú aktivitu, v strave dávajte prednosť jednoduchému jedlu, spánku, ako si to telo vyžaduje a … Každý deň najmenej 10 minút na stimuláciu bodu San Yin Jiao na každej nohe. Môžete naň jednoducho kliknúť prstom alebo naň klepnúť pomocou masážneho kladiva.

Stimulácia bodu San Yin Jiao je veľmi dôležitá, najmä pre ženy. Koniec koncov, bude to príležitosť na udržanie veku, to znamená zachovanie mládeže na dlhú dobu. A ak je masáž tohto bodu kombinovaná so stimuláciou ďalších bodov, ktoré môžu zlepšiť funkciu vaječníkov, účinok bude oveľa výraznejší.

Kde je miesto San Yin Jiao? 

A je umiestnený na vnútornej strane nôh oboch nôh. Pozri sa na členok. Vo vnútri je vypuklá kosť. K tejto kosti musia byť spojené 4 prsty spojené, zatiaľ čo malý prst by mal byť pripevnený k stredu kosti. Nad kosťou vo vzdialenosti 3 palce (dobre alebo 4 prsty) a je miestom San Yin Jiao. Tento bod sa dá masírovať striedavo alebo súčasne na oboch nohách.

Čo je také magické pre zdravie žien v tomto bode?

1. Jeho denná stimulácia reguluje mesačný cyklus. Ale to nie je všetko. Na pokožke nebudú žiadne škvrny, akné a vrásky

Tento bod je priesečníkom obličiek, pečene a sleziny. Slezina je orgán, ktorý nesie zodpovednosť za produkciu a podporu krvi a energie qi. Pečeň je zodpovedná za uchovávanie krvi a obličky sú schopné dodať krvi svoju pôvodnú energiu. Tajomstvo je, že ak v tele ženy cirkuluje dostatočné množstvo krvi a energie qi, nedochádza k stagnácii, potom to priamo ovplyvňuje priebeh menštruácie. Inými slovami, prichádzajú bez meškania, to znamená pravidelne.

Vzhľad akné, škvŕn a vrások na tele závisí od pravidelnosti mesačného cyklu. Ak každodenne masírujete vo večerných hodinách bodu San Yin Jiao, obnovíte cyklus a tým ustúpite aj starosti s kožnými problémami a výrazne sa zmení nástup menopauzy. Je však potrebné si uvedomiť, že takéto transformácie by ste nemali očakávať len z jednej relácie.

Ak robíte masáž denne, potom po určitom čase, najmenej po mesiaci, môžete vidieť prvé výsledky na tvári. Okrem toho vieme, že menštruačný cyklus začína upadať pri zániku funkcie vaječníkov. To znamená, že okrem masírovania bodu San Yin Jiao sa musíte starať aj o zdravie vaječníkov.

2. Masážne body San Yin Jiao odstraňuje ochabujúcu pokožku a posilňuje svaly tváre

Čínski lekári sú presvedčení, že zodpovednosť za pružnosť svalov spočíva na slezine, čím lepší je jej stav, tým je sval pružnejší.

Ak je tento orgán vystavený pravidelným útokom, určite to povedie k prehýbaniu nielen pokožky tváre, ale celého tela.

Ak majú ženy po dosiahnutí štyridsiatich rokov úprimnú túžbu zabrániť previsnutiu svalov hrudníka, brucha a tváre, potom každú noc musíte masírovať bod San Yin Jiao bez toho, aby ste zabudli na vyváženú stravu.

3. Masážne body San Yin Jiao pomáha prekonávať sexuálne ochladzovanie

Náš život je plný stresu a nezdravých návykov, výsledkom čoho sa často stáva sexuálny chlad. Ak žena nezažije sexuálnu príťažlivosť, zbavuje ju to radosti zo života. Okrem toho sa zhoršujú aj vzťahy s manželom, čo môže viesť k prerušeniu rodinných väzieb.

Pretože stimulácia bodu San Yin Jiao vedie k doplneniu krvi a energie qi, ďalším príjemným výsledkom bude oživenie sexuálnej aktivity a v dôsledku toho romantické vzťahy. Inými slovami, môžete výrazne zlepšiť svoj vzťah so svojím partnerom, prežiť nové kolo romantiky a lásky.

4. Masáž zlepšuje činnosť maternice a vaječníkov

Hlavným orgánom zodpovedným za ženskú mládež sú vaječníky. Z tohto dôvodu si kvôli zachovaniu ich zdravia potrebujete masírovať a robiť ďalšie dôležité aktívne body, ktoré uvádzame v zozname. Toto je Xue Hai (SP10), Zhao Hai (K16), Fu Liu (K17). Všetky sú umiestnené na vnútornej strane nohy. V dolnej časti brucha sa nachádzajú ďalšie dôležité body Guan Yuan (RN4), Qi Hai (RN6), Shen Que (RN8). Ak sa tieto body stimulujú každý deň, zlepší sa funkcia vaječníkov, čo nepochybne zachová mladosť.

Čínski lekári izolujú anteromediánsky kanál alebo Ren Mai a posteromediánsky kanál alebo Du Mai do tela ženy. Toto sú centrálne kanály, prvý z nich je zodpovedný za cirkuláciu krvi a druhý za cirkuláciu energie qi. Obaja začínajú v dolnej časti brucha, je tu maternica a vaječníky.

Pravidelná masáž vyššie uvedených bodov v dolnom bruchu aktivuje činnosť vaječníkov a maternice a stimuluje pohyb energie qi cez energetické kanály. Keď je táto energia dosť, orgány pracujú bez prerušenia a ženská pokožka je zdravá a hladká, bez vrások a iných problémov, svaly sú napnuté a elastické a spánok je hlboký a silný. Čínska medicína preto dôrazne odporúča začať so starostlivosťou o maternicu a vaječníky.
Ale späť k bodu San Yin Jiao. Ako často to môžete a mali by ste ovplyvniť? Masíruje sa, keď to cítite, alebo pravidelne. Masáž je najúčinnejšia palcom, pretože je najsilnejšia medzi ostatnými prstami na ruke. Nadmerná horlivosť nie je potrebná, aby nedošlo k modrinám. Stlačenie bodu je sprevádzané bolestivými pocitmi, preto je vhodné použiť primeranú silu nárazu. Môžete tiež použiť taký neobvyklý spôsob, ako je kauterizácia pomocou paliny z paliny.

Čo o tom hovorí aktívny referenčný bod?

Vystavenie tomuto bodu aktivuje činnosť žalúdka a sleziny, zlepšuje a reguluje pečeň, odstraňuje tekutinu, tonikum ovplyvňuje činnosť obličiek. Restoratívny účinok na mesačný cyklus u žien. Posilňuje črevá, aktivuje močenie. Nastavuje reprodukčný systém. Má upokojujúce účinky na nervy. Pôsobí ako anestetikum, to znamená, že zmierňuje bolesť.

Masážne body San Yin Jiao by sa mali aplikovať v nasledujúcich situáciách:

 • s bolesťou dolnej časti brucha a vonkajšou genitáliou
 • ak bublanie v žalúdku narúša a dochádza k jeho nadúvaniu
 • so sklopenou stoličkou
 • bolesť pred a počas menštruácie
 • v prípade krvácania z maternice alebo leucorrhoea
 • s vynechaním maternice
 • s problémami s potenciou
 • keď nastane enuréza
 • s rušivým opuchom
 • ak sa zistí prietrž
 • s atrofiou svalov
 • ak dôjde k narušeniu funkcie motora
 • s ochrnutím nôh
 • ako aj bolesti hlavy, závraty a nespavosť

Bod San Yin Jiao je veľmi dôležitý vo vede akupunktúry. Osobitný význam sa mu pripisuje ako harmonizačný bod. Inými slovami, v prípade nerovnováhy v práci ľudských orgánov môže byť ovplyvnením tohto bodu harmonizovaný všeobecný stav. Nezáleží na tom, čo presne spôsobilo túto nerovnováhu – nedostatok alebo prebytok energie.
Toto je dôležitá vlastnosť bodu. Spolu so silným dopadom na tri yinské orgány sa dá uspieť v liečbe mnohých ochorení.

Hlavnou úlohou bodu San Yin Jiao je obnovenie harmónie vo funkcii sleziny, pretože zodpovednosť za podporu krvi a energie qi v tele spočíva na nej.

Tento bod je okrem toho zodpovedný za zabezpečenie toho, aby všetky ľudské orgány boli vytvorené tak, ako ich vytvára príroda, zatiaľ čo krv cirkuluje voľne cez žily a tepny.

Ako je uvedené vyššie, masáž tohto bodu je dôležitá pre obnovenie normálnej funkcie a zažívacieho traktu. Medzi takéto poruchy patrí neprimerané trávenie potravy, uvoľnená stolica, pocit plnosti v žalúdku, nepríjemné dunenie a niektoré ďalšie.
Ak slezina nefunguje dostatočne dobre, potom nemôže poskytnúť krvi správne množstvo energie qi. Kvôli zlej funkcii sleziny sa môžu objaviť závraty, búšenie srdca, rozmazané videnie a bolestivé obdobia.

Na normalizáciu potrebujete bod San Yin Jiao

To isté možno povedať, ak slezina nie je schopná držať orgány na miestach poskytnutých prírodou, čo môže spôsobiť prolaps maternice, krvácanie, prietrž.
Ak slezina funguje zle, telo sa stáva viac náchylné na prechladnutie s horúčkou, sekréciou hlienu a pocitom celkovej ťažkosti v tele, horných a dolných končatinách, ako aj v dolnom bruchu. Ten vyvoláva u žien voľnú stolicu a leucorrhoea.

Tri uvedené kanály Yin Foot sú umiestnené v oblasti genitálií. Preto, ak sa v tejto časti tela vyskytnú nepríjemné pocity alebo dokonca problémy, najmä gynekologické a týkajúce sa vonkajších genitálií, na odstránenie týchto problémov použite masážny bod San Yin Jiao. Pomáha tiež stimulovať prácu. To však naznačuje, že tento bod sa v žiadnom prípade nemôže masírovať počas tehotenstva, pretože masáž môže spôsobiť potrat.

Bodová masáž San Yin Jiao je účinná pri odstraňovaní sexuálnych porúch nielen u žien, ale aj u mužov.  Najmä stimulácia tohto bodu môže vylúčiť kŕče a bolesti, vyrovnať sa s impotenciou a predčasnou ejakuláciou a naopak obsedantnými sexuálnymi túžbami.

Vďaka stimulačným bodom San Yin Jiao lieči aj enurézu alebo bedwetting, ako aj problémy s močením.

A to nie je všetko!  Použitím bodu San Yin Jiao môžete bojovať proti nespavosti. Tento problém súvisí aj s prácou sleziny a podporou krvi a energie qi.

V súhrne môžeme povedať, že akýkoľvek nedostatok krvi alebo energie qi v určitých častiach tela je spojený s nedostatočnou prácou sleziny. A aby ste ovplyvnili kanály sleziny a stimulovali jej činnosť, musíte masírovať najdôležitejšie body, z ktorých jedným je San Yin Jiao.

Čínska medicína je vo svojich teóriách založená na skutočnosti, že všetky orgány a systémy sú v tele úzko prepojené. V tomto prípade je slezine daná úloha ústredného orgánu zodpovedného za výrobu energie qi, tj „hnacej sily“ tela.

Hlavným záverom z vyššie uvedeného je, že je mimoriadne dôležité regulovať činnosť sleziny ovplyvňovaním bodu San Yin Jiao. Je to potrebné nielen pre normálne fungovanie sleziny, ale aj pre úplnú harmonizáciu tela a jeho úspešnú interakciu s inými orgánmi a systémami.

ZDROJ:jensprav.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>