Moja celulitída je zrazu fuč a to za 4 týždne, prezradím vám, čo mi pomohlo

Ako bojovať proti celulitíde doma za štyri týždne? Pomôže vám jablkový ocot. Skúste tento spôsob a starajte sa o svoju pokožku. Vďaka tomu sa budete počas dovolenkových ciest cítiť oveľa lepšie.

Čo je celulitída?

Celulitída je nesprávna distribúcia tuku. Výsledkom je nerovnomerná a vrásčitá pokožka najčastejšie na nohách, bokoch alebo zadku. Ženy majú najviac problémov s týmto a to môže byť spojené s nadbytkom estrogénu v ich tele. Preto je u mužov oveľa menej bežná.

Môžeme ju kontrolovať? 

Môžeme bojovať proti celulitíde a malo by sa to robiť na mnohých úrovniach. Prvým problémom je to, čo jeme. V súčasnosti sú potraviny vysoko spracované. Preto by sme sa mali snažiť pripraviť čo najviac na vlastné a nie použiť medziprodukty. Uistite sa, že to, čo jeme, je zdravé a diétne.

Druhá vec, ktorá stojí za to zmeniť vo vašom živote je zvýšiť fyzickú aktivitu. Nemusíme chodiť do posilňovne hneď, ale bežné prechádzky sa môžu veľa zmeniť. 

Často sa zaoberáme tzv. Vodnou celulitídou. Je to spôsobené zadržiavaním vody v tele. To spôsobuje veľa vecí a najväčším problémom je náš spôsob života a výživy. Po prvé, nezabudnite piť správne množstvo vody počas dňa, potom ju telo nebude musieť uložiť.K

Koľko vody piť denne? 

Asi 2 litre denne. Okrem toho, aby sa zabránilo zadržiavaniu vody by tiež znížiť množstvo soli v potrave a alkoholu. Mali by ste začať konzumovať viac potravín bohatých na horčík.

Harmonogram pitnej vody

  1. 2 poháre vody hneď po prebudení
  2. 1 pohár 30 minút pred jedlom
  3. 1 pohár pred sprchou
  4. 1 pohár pred spaním
  5. 3 poháre kedykoľvek budete chcieť piť

Pitná voda je pre nás dobrá a nielen preto, že bojujeme proti celulitíde. Podporuje výkon tela. Zlepšuje činnosť mozgu alebo zabraňuje bolesti hlavy. Okrem toho dodáva organizmu živiny a pomáha udržiavať telesnú teplotu, čo je dôležité najmä v lete, keď by sme mali piť viac vody.

Ako bojovať proti celulitíde doma

Po tomto pomerne dlhom úvode, keď vieme veľa o celulitíde a dôvodoch jej vzniku, môžeme ísť na spôsob, ako s ňou bojovať. Potom si však uvedomte, že celulitída sa k nám môže vždy vrátiť, ak nebudeme dodržiavať rady z predchádzajúcich odsekov.

prísady:

  • 100 ml telové mlieko (akékoľvek )
  • 1 lyžičku jablčného octu bez prísad
  • tenký uterák
  • potravinárska fólia
  • miska

príprava:

Akonáhle budete mať všetky potrebné ingrediencie, pripravte si misku a nalejte do nej telové mlieko a ocot. Môžete použiť balzam, aký normálne používate. Po zmiešaní zložiek s homogénnou konzistenciou namočte do tejto zmesi uterák alebo handričku. Potom ňou obalíme kožu, kde by sme sa chceli zbaviť celulitídy a obalíte plastovým obalom. Necháme ho 30 minút. Takže máme chvíľku na relaxáciu, čítanie alebo pozeranie série.

Po tejto dobe všetko odložíme a opláchneme pokožku studenou vodou. Pamätajte si, že tu je potrebná pravidelnosť a trpezlivosť. Túto metódu používajte tri mesiace denne. Okrem toho, aktivovať fyzickú aktivitu a diétu, a účinky budú ešte lepšie!

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>