Mnoho žien to vyskúšalo. Pridajte do šampónu tri polievkové lyžice soli a sledujte, čo sa stane!

Už ste niekedy premýšľali o pridaní soli do šampónu? Pravdepodobne nie. Táto myšlienka sa zdá divná, ale je to len zámienka. Ak zistíte, aké výhody to môže priniesť, určite to budete chcieť vyskúšať sami. Mnoho žien to vyskúšalo a chváli to.

Soľ na šampón na vlasy

Nebudeme používať obyčajnú stolovú soľ, ale soľ epsom. Teraz dôvod, prečo ju môžeme pridať do šampónu.

Zaujíma vás, čo je soľ epsom? Je to zlúčenina kyseliny sírovej a horčíka, t.j. síran horečnatý. Možno to poznáte pod názvom horká soľ alebo anglická soľ. Často sa používa v prírodnej medicíne alebo starostlivosti o krásu. Samozrejme, môžete ju tiež konzumovať. Vyzerá trochu inak ako soľ, ktorú máte v kuchyni. Kryštály soli Epsom sú tiež biele, ale oveľa väčšie. Obsah síry pomáha odstraňovať z tela ťažké kovy, samotná soľ má protizápalové, analgetické a protiplesňové vlastnosti. Dnes ju použijeme na starostlivosť o vlasy.

Táto metóda platí najmä pre ženy, ktoré majú slabé a krehké vlasy. Epsom soľ ich nielen posilní, ale dodá im aj objem. Stimuluje pokožku hlavy, stimuluje krvný obeh a zabraňuje lupinám. To sa premieta do lepšej výživy vlasov, vďaka ktorej rastú rýchlejšie a silnejšie.

Prečo sa oplatí konzumovať soľ epsom?

Ako sme už uviedli, soľ epsom sa môže tiež konzumovať. Má veľa cenných vlastností pre naše zdravie. Môžete ho nahradiť tradičnou soľou v kuchyni. Tu je zoznam niektorých výhod, ktoré môžete získať.

  1. Funguje antimykoticky
  2. Čistí telo od ťažkých kovov
  3. Lieči artritídu
  4. Má analgetický účinok
  5. Má laxatívny a detoxikačný účinok
  6. Upokojuje náš nervový systém
  7. Urýchľuje metabolizmus

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>