Mlado môžete pôsobiť aj keď váš vek je vyžší, nemusíte investovať do drahých chirurgických zákrokov, investujte do…

Pri kúpe nového parfumu, siahnite po vôni grapefruitu, má omladzujúce účinky.

Slávny americký neurológ a psychiater Alan Hirsch po špeciálnom vyšetrovaní dospel k záveru, že vôňa chutných a zdravých grapefruit ov robí ľuďom ilúziu, že ich miláčik vyzerá mladšie viac, ako päť rokov. Dr Hirsch je známy vo vedeckých kruhoch pre jeho zaujímavý výskum pachov.

Už viac ako 25 rokov, lekár študoval povahu čuchu u ľudí a vyvíja metódy, ktoré pomáhajú ľuďom pomôcť zmeniť vnímanie potravín pachov k vyriešeniu problému s nadváhou. Dnes Hirsch sa obrátil k ďalšej otázke, krásnej polovice ľudstva. Vo svojom výskumnom stredisku vôňa a chuť Chicago lekár vykonal štúdie, ktoré pomohli nájsť spôsob, ako žena bude mladšia než len vizuálne. V tejto štúdii výskumníci požiadal niekoľko žien stredného veku dať si parfum na telo s rôznymi príchuťami, vrátane brokolice, banánu, mäty, levandule a ďalšie. Avšak, len vôňa grapefruitu mala nezvyčajný vplyv na mužov. Oni upozornili na dámy s parfumom s tónmi citrusov, hovorí, že vyzerajú veľmi mladé. Hirsch neodhalil tajomstvo magického účinku tohto ovocia, ale všimol som si, že vôňa “pracuje” iba na ženskom tele. Avšak lekár optimisticky podotkol budúcnosti s nádejou, že grapefruitová aróma môže spôsobiť človeku “optimizmus” o fyzickú príťažlivosť žien.

ZDROJ:POVARY.RU

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>