Milý páni! 9 produktov, ktoré vám pomôžu obnoviť záujem o sex

Ak v priebehu posledných dvoch mesiacov alebo dokonca pol roka človek nemal túžbu milovať, môžeme hovoriť o jasnom poklese libida. Existuje ďalšie znamenie: ak muž vo vzťahu má sex menej ako raz týždenne.

Ak neexistujú iné zjavné príčiny – napríklad chrípka, zaneprázdnená pracovná doba atď. Je to signál, ktorý by sa nemal ignorovať.

Skôr než sa chystáte pilulky, stojí za to snažiť sa rozveseliť svoju sexualitu zdravšie. Najprv sa snažte znížiť úroveň stresu vo svojom živote.

Ďalej – zahrnúť do svojej stravy produkty, ktoré stimulujú libido

1. Avokádo

Toto ovocie obsahuje kyselinu listovú, pomáha telu tráviť bielkoviny, a preto spôsobuje prudký výdych. Je tiež nasýtené monogénmi, ktoré umožňujú pružnejšie krvné cievy. Elastické cievy, na druhej strane, znamenajú dobrý krvný prietok a dobrý krvný tok – dobré fungovanie všetkých orgánov.

2. Mandle

Sú bohatá na minerály ako zinok a selén, rovnako ako vitamín E, ktorý hrá dôležitú úlohu pri formovaní sexuálnej túžby. K tomu je potrebné pridať kyseliny omega-3, posilnenie a tonizáciu nervového systému, ako aj – už spomenuté monogyros, čo zlepšuje stav obehového systému.

3. Čokoláda

Zvlášť – s vysokým obsahom kakaových produktov, ktoré obsahujú fenyletylamín (stimulácia uvoľňovania dopamínu a endorfínu – takzvané šťastie hormón) a zinku (podporuje spermatogenézu a zvyšuje libido).

4. Špargľa

Obsahuje veľké množstvo kyseliny listovej, ktorá je potrebná na zvýšenie libida. Špargľa je bohatá na vitamín E, posilňuje pohlavné hormóny, robí mužský sexuálny orgán citlivejším.

5. Banány

Bohatý v enzýmu známy ako bromelain, ktorý zvyšuje sexuálnu príťažlivosť, najmä u mužov. Súčasne draslík a vitamín B, ktoré sú bohaté na banány, pomáhajú pri vývoji pohlavných hormónov.

6. Ustrice

Od staroveku sú známe ako afrodiziakum. Vďaka enzýmu dopamín, ktorý zvyšuje libido (u mužov i u žien), sú tiež zdrojom zinku, čím sa zvyšuje množstvo testosterónu a spermií.

7. Bazalka

Zvyšuje ženskú sexuálnu príťažlivosť a mužskú sexuálnu príťažlivosť.

8. Cesnak

Obsahuje alicín, ktorý zvyšuje prietok krvi priamo do pohlavných orgánov mužov i žien. Cesnak sa môže pridávať do potravy alebo sa používa v kapsulách na zvýšenie sexuálnej túžby a erekcie.

9. Med

Je známy ako všeobecná regenerácia, zvyšuje imunitu, dobre ovplyvňuje prácu srdca, krvných ciev, nervového systému atď.

Čo ak sa túžba po láske začala veľmi zriedka objavovať?

Existujú tiež rôzne doplnky stravy na stimuláciu sexuálnych schopností u mužov. Často zahŕňajú:

  • Výťažok z koreňov peruánskeho maku, ktorý obsahuje veľa cenných minerálov, bielkovín a aminokyselín. Je to kvôli aminokyselinám, že tento extrakt zvyšuje libido a zlepšuje sexuálnu funkciu;
  • Výťažok z kórejského ženšenu, ktorý má nielen všeobecný stimulačný účinok, ale tiež zvyšuje aktivitu pohlavných žliaz.

Malo by sa vziať do úvahy, že výživové doplnky sa používajú v kurze a z jednej tablety by sa nemal očakávať účinok. Je lepšie kombinovať zmeny v strave so strednou fyzickou aktivitou.

Existuje ďalší dôležitý faktor, ktorý môže znížiť sexuálnu túžbu – niektoré lieky:

  • Antidepresíva – inhibítory spätného vychytávania serotonínu
  • Tricyklické antidepresíva
  • Finasterid
  • Antihistaminiká, najmä difenhydramín, chlórfeniramín
  • Opioidy
  • Betablokátory (propranolol a metoprolol)
  • Benzodiazepíny (alprazolam)

Ak ste vylúčili lieky, zdokonalili svoju stravu a začali športovať, ale všetko vaše úsilie zlyhalo, je čas ísť za sexológom, psychológom a ďalšími odborníkmi.

ZDROJ:7days.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>