Mesiac pred srdcovým infarktom vás vaše telo upozorní na týchto 9 dôležitých signálov, o ktorých by ste mali vedieť

Vždy je lepšie predchádzať ochoreniu než ho liečiť. Toto pravidlo ovplyvňuje každú chorobu a je veľmi dôležité najmä vtedy, keď neexistuje presné potvrdenie príznakov.

V tomto článku budete čítať o niektorých príznakoch, ktoré ľudia ignorujú, ale môžu naznačovať možnosť infarktu. Je dobré si uvedomiť svoje zdravie. Keď poznáte tieto príznaky, budete sa môcť postarať o seba.

1. Únava

Medzi hlavné príznaky patrí nezvyčajná únava a naznačuje možný infarkt. Ženy majú tento príznak častejšie ako muži. Mali by ste vedieť, že fyzická alebo duševná námaha nespôsobuje únavu,  zvyčajne prejde, keď skončí tento deň.

Tento príznak, ktorý poukazuje na srdcový záchvat, je jasný a okamžite to zistíte. Niekedy môže byť pre vás ťažké urobiť si posteľ alebo osprchovať sa.

2. Bolesť brucha

Najčastejšími príznakmi sú nevoľnosť, bolesť žalúdka alebo nafúknutý žalúdok. To sa môže objaviť rovnako u mužov a žien.

Zvyčajne bolesť brucha pred infarktom prejde a potom opäť sa bolesť vráti. Mimoriadna fyzická námaha môže zhoršiť bolesti brucha.

3. Nespavosť

Nespavosť sa stáva častejšie u žien ako u mužov. Je spojená s rizikom srdcového infarktu alebo mozgovej príhody. Nasleduje úzkosť a zábudlivosť. Príznaky sú problém so zaspávaním, predčasným prebudením a pocitom nevoľnosti a nervozity.

4. Dyspnoe

Dyspnoe znamená dýchavičnosť, čo je pocit, že sa nedá zhlboka nadýchnuť. Stáva sa to u mužov a žien približne šesť mesiacov pred infarktom.

Toto je varovný príznak, že niečo nie je v poriadku so svojím zdravím. Cítite sa ťažko, chvejete sa, nemôžete dostať dostatok vzduchu a dyspnoe.

5. Strata vlasov

Ďalším príznakom srdcových problémov je vypadávanie vlasov. Ovplyvňuje mužov nad 50 rokov, ale aj ženy môžu byť ohrozené. Zvýšená hladina kortizolu je často spojená s baldheadedness. Musíte byť opatrní, ak stratíte vlasy z vrchu svojej hlavy.

6. Arytmia

Arytmia znamená vynechaný srdcový tep a nasledujú záchvaty paniky a úzkosť. Zvyčajne sa to stáva u žien. Vyskytuje sa to nepredvídateľne a môže to byť nepravidelný srdcový tep alebo zvýšená srdcová frekvencia (tachykardia).

Vaša srdcová frekvencia môže byť zvýšená aj fyzickým namáhaním, najmä v prípadoch s aterosklerózou. Táto choroba srdca trvá minútu alebo dva.

Ak trvá dlhšie, môže sa objaviť závrat, ako aj extrémna únava a musíte okamžite zavolať lekárovi.

7. Nadmerné potenie

Nezvyčajné potenie je prvou známkou srdcového infarktu. Vyskytuje sa kedykoľvek. Stáva sa to u žien a je často zmätený príznakmi menopauzy.

Potenie je zvyčajne v noci omnoho väčšie; môžete sa dokonca prebudiť s mokrými vlasmi.

8. Bolesť v hrudníku

Bolesť na hrudníku sa vyskytuje u mužov aj u žien. Muži by nemali ignorovať tento príznak, pretože indikujú srdcový infarkt. Približne 30% žien je postihnutých.

Tento typ bolesti sa môže vyskytnúť v obidvoch rukách, ale najmä v ľavej časti, dolnej čeľusti, krku, ramena, dokonca aj v bruchu. Môže to byť krátke alebo dlhé.

9. Bolesť chrbta

Tento typ bolesti je ďalším príznakom, ktorý poukazuje na srdcový záchvat. Je opísaná ako bolesť medzi lopatkami.

Aké sú rizikové faktory?

Ako viete, fajčenie, nedostatok fyzickej aktivity a obezita sú najčastejšími rizikovými faktormi. Existuje však niekoľko faktorov, ktoré si ľudia zvyčajne nevšimnú, ale sú dôležité na udržanie vášho zdravia a zabránenie infarktu.

  • Muži môžu zaznamenať rast vlasov v ušných kanáloch.
  • Pri chôdzi máte kŕče v svaloch lýtka.
  • Vnútorný kútik oka má žlté škvrny.
  • Bolesti kĺbov.

Čo by si mal urobiť?

Ak zaznamenáte tieto príznaky, lekári hovoria, že musítesa dať ihneď skontrolovať. Musíte zavolať k sebe lekára, aj keď si nie ste istí, že máte príznaky srdcového infarktu.

Lieky vám môžu pomôcť obnovením obehu do srdca a poskytnutím vyššej šance na prežitie. Celkovo, ak chcete zabrániť infarktu, musíte byť zodpovední za vaše zdravie. Teraz poznáte príznaky, musíte byť opatrní.

Nemali by ste fajčiť a nevystavovať sa zbytočnému dymu. Jedzte zdravé potraviny, sledujte hladinu cholesterolu, pravidelne cvičte a znižujte stres. Váš život je vo vašich rukách. Robte čo najviac, aby ste boli zdraví.

ZDROJ:worldnewsclub.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>