Máte biele bodky okolo očí? Odstráňte ich pomocou týchto 7 prírodných liekov

Milia je termín používaný pre malé, biele hrbole, ktoré sa objavujú na koži, zvyčajne na tvári. Sú časté u novorodencov, ale môžu postihnúť aj dojčatá, dospievajúcich a dospelých.

Čo to spôsobuje?

Presná príčina milií je stále neznáma. Prichádza v dvoch formách: primárne a sekundárne. Prvý z nich je ten, ktorý sa pozoruje u detí a druhý u starších detí alebo dospelých. Kožné podráždenie, ktoré môže prispieť k rozvoju miliónov, zahŕňa:

  • Kožné resurfacingové postupy, ako je dermabrázia alebo laserové resurfacing
  • Dlhodobé používanie steroidných krémov
  • Pľuzgiere spôsobené stavom kože
  • Burns
  • Zranenia spôsobené pľuzgiermi, ako napríklad jedovaté brečtany
  • Dlhodobé poškodenie slnkom

7 prírodných prostriedkov na biele bodky okolo očí

1. Kefovanie citrónovou šťavou a cukrom

Citróny majú antioxidačné a antibakteriálne vlastnosti, zatiaľ čo cukor vytvára exfoliant. Zmiešajte dve polievkové lyžice cukru so šťavou z polovice citróna a čajovou lyžičkou olivového oleja. Vyčistite tvár, nechajte ju pracovať pätnásť minút, potom ju opláchnite.

2. Kukuričný škrob a ocot z jablčného muštu

Ak chcete odstrániť nežiadúce mliečne škvrny, premiešajte rovnaké množstvo prísad, aby ste získali adstringentnú pastu. Aplikujte na pokožku; nechajte to fungovať po dobu 25 minút, potom opláchnite.

3. Ricínový olej

Ricínový olej má antibakteriálne vlastnosti, ktoré udržiavajú pokožku v oleji. Zmiešajte rovnaké množstvo ricínového oleja a olivového oleja a naneste na tvár. Nechajte ho chvíľu pôsobiť a potom ho opláchnite.

4. Naparovanie

Naparovanie tváre podporuje lepší krvný obeh a pomáha odstraňovať odumreté kožné bunky.

5. Olej z čajovníka

Olej z čajovníka funguje ako veľký dezinfekčný prostriedok na pokožku. Má protiplesňové a antibakteriálne vlastnosti, ktoré odstraňujú pokožku akejkoľvek infekcie. Pokožku dôkladne umyte a potom na postihnuté oblasti naneste olej z čajovníka. Roztok nechajte cez noc a opláchnite ho ráno.

6. Prášok z granátového jablka

Pečieme niekoľko granátových jabĺk až do hneda. Rozdrviť ich na prášok a spojiť ich s citrónovou šťavou. Naneste masku na tvár a nechajte ju pracovať asi 15 minút, kým ju vypláchnite.

7. Surový med

Zmes surového medu s cukrom, vtierajte do pokožky, až sa začne olupovať horná vrstva kože.

 

ZDROJ:bidista.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>