Majte sa na pozore a rozpoznajte počiatočnú fázu kŕčových žíl na nohách…

Spoločná túžba každej ženy, je mať krásne nohy. Ale v našom rýchlo sa meniacom rytme života je dôležité, aby sa zachovala nielen krása, ale aj zdravie nôh. Vysoké podpätky, čas strávený na nohách, a dokonca aj silový tréning vo fitness klube môže vyvolať vývoj dostatočne závažného ochorenia – kŕčové žily. V neskorších fázach na nohách kŕčové žily nie sú zamieňané s ničím, ale v počiatočných fázach sa rafinovane prezlečené za banálne únavy a ťažoby v nohách. Poďme sa baviť o prvých príznakoch kŕčových žíl, pretože čím skôr sa dozviete o chorobe a jej začatím liečby, tým ľahšie bude táto pohroma.

Kŕčové žily – čo to vlastne je?

Mnoho ľudí sa mylne domnievajú, že kŕčové žily – choroba, ktorá postihuje iba starších ľudí. Toto nie je ten prípad, vážne štádium kŕčových žíl môže dôjsť aj na veľmi mladých ľudí. Čo sú to kŕčové žily?

Kŕčové žily – patológia, v ktorom je chronická žilová nedostatočnosť, čo nakoniec spôsobí na všetky známe príznaky – opuchnuté viazané žily v nohách. Žily sú ružové alebo dokonca čierne, sú uzly pod kožou a závity, prietok krvi v žilách dolných končatín je prerušený, ventilové zariadenie nepracuje správne, krv stagnuje, naťahuje cievy, a to, spôsobuje tieto príznaky. Je pozoruhodné, že s určitým stupňom kŕčových žíl čelia najmenej 25% ľudí, ktorí žijú na svete. Zlou správou pre nežné pohlavie: ženy trpia kŕčovými žilami častejšie ako muži.

Niekoľko príčin kŕčových nôh:

• Genetická predispozícia. Bohužiaľ, niekedy ľudia sú náchylní ku kŕčovým žilám, geneticky. Ak ste opatrní na svoje zdravie, môžete zabrániť rozvoju kŕčových žíl.

• Hormonálne zmeny. Z tohto dôvodu vysvetľuje, prečo kŕčové žily sú oveľa častejšie u žien ako u mužov: dámske hormonálna rovnováha je veľmi nestabilná. Významné obdobie rizikové: puberta, tehotenstvo a pôrod, menopauza;

• Sedavý spôsob života;

• Práca na nohách. Príliš veľa stresu môže viesť k narušeniu prúdenia krvi v žilách dolných končatín. Počiatočná fáza kŕčových žíl , ako sme už uviedli, len veľmi málo ľudí vie o vývoji kŕčových žíl. Problém je v tom, že príznaky počiatočnom štádiu kŕčových žíl je tak známy všetkým, že si ich jednoducho prestanú všímať. Avšak, keď vidíte, dosť často v určitých skorých príznakov kŕčové žily, to je najlepšie sa obrátiť na lekára.

Tu sú príznaky, ktoré by ste nemali prehliadnúť:

1. Máte často pocit, ťažobu a bolesť v nohách , najmä topánky s vysokými podpätkami alebo strávite veľa času na nohách. Samozrejme, že sám o sebe, na tento príznak nemožno hovoriť o kŕčových žilách, ale napriek tomu by ste mali venovať pozornosť.

2. Opuchy. Samozrejme, že opuchy nôh sú. Ale keby neboli slané potraviny, teplo alebo po namáhavom cvičení, môžete mať počiatočnej fáze kŕčových žíl. Každé ráno a večer, zmerať obvod predkolenia, ak si všimnete, že je rozdiel medzi rannou a večernou mierou objem predkolenia o viac ako 1 cm, bije na poplach. Mimochodom, pre časový priebeh kŕčových žíl opuchy nôh, ktorá sa koná v dopoludňajších hodinách.

3. V počiatočných fázach varixov môžete zažiť nepríjemný bolesť v nohách . Avšak, niektoré ženy môžu oslavovať znecitlivenie kože, mravčenie. Čas od času môžu byť kŕče.

4. Možno, že jedným z najvýznamnejších príznakov kŕčových žíl je, že žily na nohách sa začnú zobrazovať cez kožu .

Kŕčové žily – časté ochorenie, ktoré nielenže vyzerá neesteticky, ale tiež dáva silnú nevoľnosť. Keď máte prejavy prvých príznakov poradiť sa treba s lekárom -tak si zachováte krásu a zdravie svojich nôh.

ZDROJ:mycharm.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>