Majte na pamäti tieto príznaky, naznačujú vážne problémy s vašimi obličkami

Naše telo umožňuje vykonávať niekoľko životných funkcií súčasne, aby sme boli zdraví. Môže dôjsť k poruche v takýchto zložitých systémoch, ale naše telo nám posiela varovania, aby nás o tom informovalo. Niekedy môže byť identifikácia týchto signálov z nášho tela zložitá, pretože neexistuje jednoznačná metrika na posudzovanie symptómov; sú subjektívne.

Nižšie je uvedených desať príznakov, ktoré by ste mohli ignorovať, že vaše obličky nefungujú efektívne.

1. Nespavosť

Pocit nespavosti vás prevezme kvôli prítomnosti ďalších toxínov vo vašom tele. Obličky, ktoré nie sú schopné vyplaviť toxíny, spôsobujú nepohodlie v tele. Chronické ochorenia obličiek môžu spôsobiť spánok v dychu na niekoľko sekúnd. Môže sa tiež zmeniť na silné chrápanie. Nazýva sa to spánková apnoe, čo je bežný problém, ktorému čelia ľudia s problémami s obličkami.

2. Slabosť a vyčerpanie

Obličky pomáhajú premieňať vitamín D na posilnenie našich kostí a tiež spracúvajú tento hormón nazývaný EPO (erytropoetín). EPO pomáha pri produkcii červených krviniek, ktoré pomáhajú okysličovať a následne dodávajú telu energiu. Nedostatok môže spôsobiť únavu a celkový pocit únavy po celú dobu. Upozorňujeme, že také problémy môžu viesť k anémii.

3. Svrbivá pokožka

Ak vaša pokožka pociťuje suchosť a svrbenie bez toho, aby ju spôsobovali vonkajšie látky, pravdepodobne by ste si mali skontrolovať obličky. Obličky vyplavujú toxíny a udržiavajú zdravú rovnováhu životne dôležitých živín v našom tele. Nedostatok vody v našom tele môže spôsobiť, že toxíny nebudú vylúčené a pokožka bude v dôsledku toho suchá a poškriabaná. Vypite veľa vody, aby ste tomu zabránili.

4. Zlá chuť v ústach

Ak sa hladina toxínu v krvi zvýši, môže to viesť k zlej chuti, zápachu z úst a vo vnútri úst pretrváva kovová aróma. Mohlo by to byť dôsledkom niekoľkých ďalších problémov, ako je zlé zdravie ústnej dutiny atď., Ale ak sa problém aj naďalej skúma, obráťte sa na svojho lekára.

5. Dýchavičnosť

Niekedy majú ľudia s problémami s obličkami ťažkosti s dýchaním, najmä po vynaložení určitej fyzickej námahy. Môže to byť z dvoch dôvodov – po prvé, ďalšie tekutiny z tela, ktoré neboli vylúčené obličkami, sa môžu dostať do pľúc, a po druhé, nedostatok EPO spôsobuje anémiu, ktorá môže viesť k deoxygenovanej krvi v pľúcach, čo spôsobuje ťažkosti s dýchaním.

Berte dych vážne, pretože by to mohlo byť dôsledkom viacerých problémov s obličkami, pľúcami, srdcom atď.

6. Opuch kĺbov

Kíby v našom tele, najmä v členkoch, rukách a nohách, môžu byť náchylné na zadržiavanie ďalších tekutín v tele. Zdravé obličky tieto ďalšie tekutiny vyplachujú, ale v prípade poruchy tieto kĺby zadržiavajú tekutiny a napučiavajú.

7. Závažná nesvalová bolesť chrbta

Bolesť chrbta spôsobená poruchou obličiek je sprevádzaná nevoľnosťou, horúčkou a častým nutkaním na močenie. Dolná časť tela môže mať bolesti v prípade cysty v obličkách. Ak jednoduché techniky na zmiernenie bolesti nefungujú, navštívte svojho lekára.

8. Opuchnuté oči a očné vačky

Prvým príznakom nefunkčnosti obličiek je prítomnosť vysokých hladín bielkovín v krvi. Tieto hladiny proteínov môžu byť škodlivé pre zdravie. Dá sa to zistiť opuchnutými a opuchnutými očami osoby. Ak ste v pohode a stále máte pod očami tašky, navštívte svojho lekára.

9. Krvný tlak

Jednou z hlavných príčin zlyhania obličiek je vysoký krvný tlak. Keď nefrony v obličkách nedokážu správne odfiltrovať odpad z krvi a tiež nedostanú dostatok výživných látok, obličky zlyhajú. Potraviny bohaté na kyselinu listovú sú často najlepšie na liečbu takýchto situácií.

10. Zmeny moču

Moč je konečný produkt obličiek, ktorý vylučuje odpad z nášho tela. Akékoľvek zmeny vo frekvencii, farbe alebo zápachu moču sa musia vziať na vedomie a liečiť. Penový moč je dôkazom vysokej hladiny bielkovín v tele, tj telo nespracováva bielkoviny. Normálne sú štyri až desať návštev moču za deň. Krv v moči naznačuje nedostatočnú filtráciu vášho odpadu.

Majte na pamäti tieto príznaky a nezabudnite, ak sa u nich vyskytne akýkoľvek, pretože by to mohli byť vaše obličky jemne ukazujúce na problém vo vašom tele.

ZDROJ:womendailymagazine.co

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>