Lekári žiadajú ľudí, aby nečistili uši vatovými tyčinkami ! Dôvod vás môže prekvapiť …

Po mnoho rokov lekári prosili ľudí, aby nepoužívali vatu na čistenie uší, ale mnohí ľudia stále nepočujú. Každý rok sa na pohotovosť dostávajú tisíce ľudí kvôli bavlnenému tampónu a súvisiacim zraneniam.

Sterilný tampón, tiež známy ako vatovým tampónom rozhodne nie je určený na účel, pre ktorý je často používaný – čistenie uší. Navyše, len pre uši môže byť ďaleko od neškodného.

 

Kozmetické  vatové tyčinky vznikli po tom, čo sa zistilo, že mnohí ľudia chceli vniknúť hlbšie do uší. Existuje dopyt – existuje aj návrh: paličky boli vyrábané v priemyselných množstvách. Zároveň sa brali do úvahy nevýhody použitia zápaliek – tyčinky boli dlhšie a vata bola na nich bezpečne upevnená.

Earwax čistí a maže ušné kanály a chráni ich pred hubami, baktériami a hmyzom. Síra neustále „zhromažďuje“ na seba všetky tieto škodlivé látky a odvodzuje sa prirodzene pri žuvacích pohyboch. Ak sa však ušný vosk vytvára v nadmernom množstve, môže sa stať korokom ušného kanála a prinášať veľa nepríjemných pocitov. Iba lekár môže odstrániť sieťovú zástrčku.

Príliš veľa ušného vosku sa nazýva hypersekrécia síry. Hlavnou príčinou hypersekrécie je podráždenie kože sluchového kanála. A hlavným dôvodom tohto podráždenia sú sluchové pomôcky a bavlnené tampóny.

Mnohí odborníci sa zhodujú, že dostať sa do ucha tampónom, aby sa odstránil prebytok ušného mazu, osoba porušuje prirodzenú self-čistiaci mechanizmus , dráždi pokožku a odstraňuje ušný maz hlbšie, „utláčaním“ ju a  opakovane zvyšuje riziko dopravnej zápchy. Okrem toho, ak je časté čistenie týmto spôsobom, môže byť pri náhodnom čistení pretrhnutiu bubienaa prútik, ktorý povedie k hluchote.

Zdieľajte tieto informácie so svojimi priateľmi. Starajte sa o seba! Buďte zdraví!

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>