Lekári varujú! Nepoužívajte hubky pri sprchovaní, môžu byť chovným priestorom pre baktérie, huby a plesne

Dobrá, teplá sprcha čistí všetky nečistoty a baktérie z vášho tela. Po nej sa potom cítime šťastne oblečieme si nové oblečenie a začneme sa cítiť omladený. Pri umývaní v sprche môžete použiť syntetickú špongiu alebo masážnu špongiu na odstránenie mŕtvej pokožky a zlepšenie prietoku krvi.

Napriek tomu môže použitie hubiek skutočne mať úplne opačný účinok. Mnohí ľudia nevedia, že môžu byť chovným priestorom pre baktérie, huby a plesne.

 

Skutočnosť, že huba je vždy mierne vlhká, rovnako ako vašu kúpeľňu ako celok, čo znamená, že baktériam môže prospievať. Nikdy úplne nevyschnú. Preto zárodky v nich obsiahnuté, môže viesť k tomu, že budete trpieť kožnými problémami ako je akné.

Baktérie nájdené v infikovaných hubkách môžu viesť ku konjunktivitíde. Môžu byť tiež celkom hrubé a poškodzujú vašu pokožku, čo zvyšuje pravdepodobnosť infekcie. Navyše, po použití žínky sa vaša pokožka môže zdať veľmi suchá.

To je dôvod, prečo to môže byť lepšie umývať tkaninou, takže stačí dať do práčky po použití. Dobré mydlo je tiež jeden z najlepších spôsobov, ako očistiť svoje telo.

Ak nemôžete žiť bez vášej obľúbenéj žinky, postupujte podľa nasledujúcich pokynov:

Po každom použití osušte to najlepšie na čerstvom vzduchu (nie v kúpeľni!).
Každý mesiac vymeňte novú.
Prepnite na prírodné žinky. Aj keď zbierajú baktérie, ľahšie sa umyjú.
Nikdy nepoužívajte žinku na tvár alebo okolo dolných oblastí. Tieto oblasti sú obzvlášť náchylné na infekcie.
Ak ste čerstvo oholení, nepoužívajte ju aspoň dva dni. Vaša pokožka je obzvlášť citlivá po holení a jej utieranie pomocou žínky, môžete viesť k tvorbe malých rezov. To zvyšuje pravdepodobnosť infekcie.
Nepoužívajte žinku viac ako dvakrát týždenne.

Samozrejme, všetko závisí od toho, či naďalej používate svoju vlastnú. Je dôležité, aby boli vždy čisté a pravidelne ich meníte, takže po ďalšom spánku nebudú žiadne nepríjemné prekvapenia.

zdroj:FITHACKER.RU

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>