Lekár bol už zo mňa zúfalý a tak mi prikázal jesť denne 2 banány. A to, čo sa stalo s mojim telom, bol pre mňa aj pre neho šok…

Banány sú nielen neuveriteľne chutné a osviežujúce ovocie. Sú tiež veľmi zdravé, pretože obsahujú veľa vlákniny a prírodných cukrov (glukóza, fruktóza a sacharóza), čo je dôvod, prečo väčšina športovcov ich používa ako prírodné posilňovače energie.

Ale vedeli ste, koľko dávok môžete získať len jedením 2 banánmi? Nedávna štúdia ukázala, že 2 banány vám môžu poskytnúť dostatok energie na intenzívny výkon 1½ hodiny.

Ale ich výhody neprestávajú zvyšovať energiu. Banány môžu tiež ochrániť vaše telo pred mnohými zdravotnými problémami, a akonáhle si o nich budete čítať, budete chcieť začať jesť hneď.

Tu je 2 banány denne, ktoré vám pomôžu:

Krvný tlak

Banány obsahujú veľa draslíka, ale takmer žiadny sodík, preto sú pre ľudí s vysokým krvným tlakom skvelou výživovou voľbou. Banány boli odporúčané aj FDA ako ovocie znižujúce riziko, pokiaľ ide o mŕtvice a vysoký krvný tlak.

Funkcia mozgu

Podľa štúdie, ktorá sa uskutočnila na škole Twickenhalm v Anglicku, banány môžu stimulovať vašu mozgovú funkciu a zlepšiť vašu koncentráciu, ako dokázalo 200 študentov, ktorí počas skúšobnej lehoty jedli 3 banány denne.

Krása

Kozmetické krémy a spreje sú drahé a často neúčinné a jedovaté roztoky na ošetrenie hmyzu. Banány sú omnoho zdravšie a efektívnejšie. Jediné, čo musíte urobiť, je trieť nejaké banánové kôry na tvoju skus, a podráždenie a opuchy budú prichádzať v žiadnom okamihu.

Stres

Banány obsahujú veľa vitamínu B, čo je veľmi prospešné pre váš nervový systém. Podľa nedávnej rakúskej štúdie môže pracovný stres často viesť ľudí k prejedaniu spracovaných potravín, ako sú čipy a cukrovinky, ktoré významne zvyšujú ich príjem kalórií a nič nerobia, aby bojovali proti stresu. Banány môžu skutočne upokojiť stres a potlačiť vašu chuť do jedla, čo je dôvod, prečo by ste ICH mali vždy nosiť v prípade, že dostanete stres.

 Vredy

Podľa odborníkov z oblasti zdravotníctva sú banány veľmi upokojujúce ovocie, ktoré vám pomôžu predchádzať a liečiť problémy s črevom. Banány neutralizujú žalúdočné kyseliny a upokojujú váš podráždený žalúdok mazaním jeho STIEN.

Vysoká teplota tela

Banány sa tiež nazývajú „chladiace ovocie“ niektorými odborníkmi na výživu, pretože môžu znížiť telesnú teplotu, najmä u tehotných žien. To je dôvod, prečo mnoho žien v Thajsku konzumuje banány počas tehotenstva.

Depresie

Podľa nedávnej štúdie MIND banány môžu byť veľmi užitočné pre úzkostlivých a depresívnych ľudí, pretože sú známe, že znižujú obavu a zlepšujú náladu.

Dôvodom, prečo sú dobré pre depresiu a úzkosť, je to, že obsahujú tryptofán – bielkovinu, ktorá sa premení na hormón šťastia serotonín. Ak máte pocit depresie alebo úzkosti, uistite sa, že pravidelne konzumujete banány.

Anémia

Banány obsahujú vysoké koncentrácie železa, a preto sú odporúčané ľuďom trpiacim na anémiu, pretože železo podporuje tvorbu hemoglobínu v krvi.

Zápcha

Keďže banány obsahujú veľa vlákniny, sú to vynikajúce riešenie pre zápchu. Ak ste zápcha, zjedzte te banán, aby ste sa dostali k preháňaniu.

Kocovina

Banány je možné kombinovať s mliekom a medom, aby ste urobili to, čo je pravdepodobne najlepšie pre kocovinovú kúru. Banánový medový mliečnik je skvelý, pretože je skvelou kombináciou troch upokojujúcich prísad. Banán upokojuje žalúdok, mlieko hydratuje vaše telo, zatiaľ čo med obnovuje cukry, ktoré ste stratili.

Pálenie záhy

Keďže banány majú antacidový účinok na váš organizmus, sú to skvelé riešenie pre pálenie záhy. Jediné, čo musíte urobiť, je jesť banán na úľavu.

Ranná nevoľnosť

Banány zvyšujú hladinu cukru v krvi a upokojujú žalúdok. Preto sa odporúčajú tehotným ženám, ktoré majú rannú nevoľnosť, ale aj ďalším ľuďom, ktorí sa cítia nevoľní.

Ako ste už čítali, banány môžu zvýšiť vašu energiu, mozgovú funkciu, ale okrem iného aj zlepšiť náladu a krvný tlak.

A pre tých, ktorí uprednostňujú jablká, banány obsahujú 3-krát viac fosforu, 2-krát viac sacharidov, 5-krát viac železa a vitamínu A a 4-krát viac bielkovín, ale aj draslík a iné prospešné živiny.

Takže, ak chcete zostať ďaleko od niektorého z uvedených podmienok, uistite sa, že budete jesť 2 banány denne.

Ak sa vám páči tento článok, môžete ho zdieľať so svojimi priateľmi a rodinou!

ZDROJ:instantlivingmagazine.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>