Krvný tlak si môžete znížiť aj jednoduchším a zdravším spôsobom, ako užívať drahé a nie veľmi účinné lieky

Viete určite o tom že vysoký krvný tlak môže spôsobiť mŕtvicu, infarkt a cievne choroby. Takmer každý tretí človek zažíva problémy s vysokým krvným tlakom. V prvom rade treba hľadať príčinu, prečo a či si trochu aj sami nemôžeme za tieto zdravotné problémi.

 

Tu nemáme liek pre správnu liečbu tohto zdravotného stavu, ale niekoľko jednoduchých trikov ktoré vám,  môžu pomôcť znížiť vysoký krvný tlak na vlastnú päsť. Tieto metódy nie sú drahé a zahŕňajú cvičenia, diéty alebo zmeny v životnom štýle.

Cvičenie

Pravidelné cvičenie je skvelý spôsob, ako znížiť vysoký krvný tlak. Cvičenie 30-60 minút minimálne niekoľkokrát týždenne. Samozrejme, že udržať si svoju váhu, čo tiež ovplyvňuje krvný tlak.

Prestaňte piť alkohol

Znížte množstvo pitia alkoholu. Nie je dobré pre vaše zdravie. 1 pohár denne pre ženy a 2 ks pohárov na muža je považovaná dávkovanie, ktoré neuškodí zdraviu.

Stratiť váhu

Dávajte pozor na to, čo jete! Budete sa cítiť lepšie po tom, čo stratíte len štyri kilogramy. Veľkosť pásu je najlepším ukazovateľom prebytočného tuku. Znížením väčšéj váhy, bude nižšie riziko výskytu vysokého krvného tlaku.

Kontrolujte stres

Stres je hlavnou príčinou mnohých chorôb, a to môže spôsobiť vysoký krvný tlak. Vyhnúť sa každej stresujúcej situácii, alebo ak ste už , v nej zhlboka dýchajte! Znie to príliš jednoduché, ale funguje to. Tri hlboké vzdychy vás vráta späť do mierového stavu mysle.

ZDROJ:TAKPROSTO.CC

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>