Krokodília metóda – vyrieši všetky vaše problémy s chrbticou

Tento druh cvičenia pochádza od austrálskych lekárov a nebol inšpirovaný inými, ako sú najväčšie plazi na svete, krokodíly. Pozorovanie veľmi dlhých, pokročilých a vysoko mobilných spinálnych zvierat viedlo k vývoju efektívnej série pohybov, ktoré môžu byť liečbou bolesti chrbtice.

Pomáha zmierňovať bolesť, zlepšuje poranenie miechy a bráni ich rozvoju. Pozrime sa, z čoho táto séria cvičení pozostáva:

1 # Krok

Ľahnite si na chrbát, položte ruky na šírku ramien dolu na podlahu, dajte si nohy do potu šíriaceho sa po celej dĺžke, ktorý sa tiahne k podlahe. V tomto postoji otočte hlavu a hornú časť tela doľava a zároveň otočte nohu doprava. Tento postup zopakujte v oboch smeroch 8x.

2 # Krok

Opakujte predchádzajúce cvičenie, ale tu si prekrížte nohy.

3 # Krok

Pokračujte v ležaní a opakujte predchádzajúce cvičenie, ale teraz položte jednu nohu na druhú a položte pätu na druhú nohu. Takže otočte hornú časť tela doľava a nohy doprava. Opakujte 4x na každej strane.

4 # Krok

Ľahnite si na chrbát, potom potiahnite nohy až k nohám a držte ich v šírke bedier. Otočte hlavu a hornú časť tela doľava, znížte zdvihnuté nohy doprava, na zem. Opakujte pre obe strany 8x.

5 # Krok

Ľahnite si na chrbát a pritiahnite si nohy s kolenami pevne, potom otočte hornú časť tela doľava a sklopte nohy doprava. Opakujte na oboch stranách 4x.

6 # Krok

Ľahnite si na chrbát s natiahnutou pravou nohou a ľavý členok prekrížený k pravému kolenu. Takže otočte hlavu a hornú časť tela doľava a ľavé koleno doprava. Opakujte na oboch stranách 8x.

7 # Krok

Ľahnite si na chrbát, zdvihnite nohy, položte členok pravej nohy k vonkajšiemu okraju ľavého kolena, hlavu a hornú časť tela držte vľavo a chodidlá vpravo. Vymeňte nohy a opakujte na oboch stranách 4x.

8 # Krok

Ľahnite si na chrbát a potiahnite kolená k hrudníku, otočte hlavu a hornú časť tela doľava a nohy doprava. Opakujte pre obe strany 8x.

9 # Krok

Ľahnite si na chrbát a zdvihnite ľavú nohu vysoko a pravú natiahnutú na podlahe. Otočte hlavu a hornú časť tela doľava a zároveň položte svoju vysokú nohu doprava, na podlahu. Vymeňte nohy a urobte opak. Opakujte na oboch stranách 4x.

Ak sa vám článok páčil, nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi!

ZDROJ:tudasfaja.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>