Kôstky z citrónov už nikdy nezahodíte, nebudete veriť na čo všetko sú užitočné

Všetci sme zvyknutí vyhadzovať semená z plodov a ovocia a jesť len chutnú dužinu. Ale najcennejšia vec, ktorá drží šťavnaté ovocie je vnútri – v semenách. V ich zložení sú nielen vitamíny a minerály, ale aj esenciálne oleje, bielkoviny, tuky, prírodné kyseliny s antibakteriálnymi a antiparazitárnymi vlastnosťami.

Čistenie tela semenami

Dnes vám povieme, prečo by ste nemali vyhadzovať citrónové semená. Ak máte záujem o program čistenia tela doma, citrónovej kôstky – skvelá voľba. Sú prirodzeným čistiacim prostriedkom a liečia infekcie, ktoré nie sú ovplyvnené antibiotikami.

Okrem toho, vzhľadom na prítomnosť kyseliny salicylovej v ich zložení, citrónové kamene pomôžu vyrovnať sa s bolesťou hlavy a zubami, zmierňujú bolesti v kĺboch ​​a dolnej časti chrbta. Prítomnosť éterických olejov a limonínu v ich zložení robí semená vynikajúcim liekom pre nežiaduce osoby v čreve.

Až donedávna sa verilo, že citrónové semená sa neabsorbujú v tráviacom trakte. Citrusové semená sma sa báli neúmyselne prehltnúť, považovali sa za škodlivé a dokonca jedovaté. Tento názor vzniká z dôvodu nepríjemnej horkej chuti, ktorá dáva limonínu – látke obsiahnutej v citrusových a iných rastlinách.

Početné štúdie ukázali, že aj keď budete jesť malé množstvo citrónových semien denne, nedochádza k otrave. Ale musíte ich používať múdro. Jadro je uzavreté v hustej koži, a preto jho e ťažké vstrebať. Konzumácia celej kosti sa neodporúča.

Ak pár kusov nespôsobí poškodenie, potom 5 – 6 neodstránených kostí, prehltnutých naraz, môže spôsobiť zastavenie žalúdka alebo zápchu. Vo veľkých dávkach nie je možné použiť citrón. Je tiež zakázané používať ich tehotným a dojčiacim ženám, deťom do 12 rokov a osobám alergickým na citrusové plody, ako aj pacientom so syndrómom dráždivého čreva.

Preto pred použitím šupky zo semien musíte sušené kamene odstrániť alebo rozomlieť na prášok. Na prípravu terapeutickej zmesi používajte kosti len zrelého a neporušeného ovocia.

UŽITOČNÉ VLASTNOSTI SEMIEN CITRÓNU

  1. Úľava od bolesti- Citrónové jamy obsahujú kyselinu salicylovú, ktorá má protizápalové a analgetické účinky. Okrem toho sa kyselina salicylová používa na liečbu kožných ochorení spôsobených patogénnou flórou (baktériami, hubami). Ak chcete odstrániť bolesť, vziať 0,5 lyžičky. vysušte prášok citrónových semien a vypite 150 ml vody. Po 15 minútach bolesť ustupuje.
  2. Eliminovať toxíny- Esenciálne oleje a triesloviny v semenách citrónu majú silné vlastnosti odstraňovania toxínov. Ak ich chcete odstrániť z organizmu, použite štipku prášku zo semien ráno na prázdny žalúdok, opláchnite pohárom vody. Priebeh liečby je jedenkrát mesačne, ale nie viac ako 7 dní. V tejto dobe by mali byť vylúčené zo stravy sladké, korenené a tukové jedlá.
  3. Prevencia kandidózy- Pre vonkajšie použitie, mali by ste použiť odvar z 1 lyžičky. prášok a 1 liter vody.
  4. Antioxidačné vlastnostiCitrónové jamy obsahujú obrovské množstvo vitamínu C. Pridajte si štipku mletých semien do vašej domácej masky a vaša pokožka začne svietiť mladosťou a krásou .
  5. Liečba akné a purulentných rán- Citrónové kôstky liečia rany a pomáhajú vyrovnať sa s vyrážkami. Prášok sa rozpustí vo vode do stavu suspenzie. Produkt aplikujte na postihnuté miesto až do zotavenia.
  6. Liečba nechtov- Ak sa chcete zbaviť huby, urobte dvakrát denne teplé kúpele silného vývaru citrónovej šťavy (2 polievkové lyžice prášokuna 1 liter vody). Po zákroku namažte postihnuté miesta olejom tea tree.
  7. Antihelmintická terapia- Citrónové kôstky môžu byť použité na zbavenie sa parazitov . Rozdrvte 5-6 sušených citrónových semien a varte ich v 100 ml vody alebo mlieka. Ochladený vývar namočte a pite ho čerstvo pripravený 3 krát denne 30 minút pred jedlom. Priebeh liečby nie je dlhší ako 7 dní. Po dvoch týždňoch sa musí postup zopakovať. V tejto dobe, pridajte do stravy surové tekvicové semená.
  8. Chudnutie- Užitočné látky v zložení citrónových semien stimulujú tráviaci trakt a urýchľujú metabolizmus. Vezmite 1 citrón a spolu s kosťami a šupkou rozomľte v mixéri na pyré. 1 polievková lyžica citrónového pyré zriedená v 200 ml vody. Pite tento koktail na spaľovanie tukov 3 krát denne 30 minút po jedle. A ráno piť citrónovú vodu na prázdny žalúdok: mix 2 lyžice citrónovej šťavy a 200 ml teplej vody . Pre chuť, môžete pridať 1 lyžičku medu.

Nielen v semená citróna veľa užitočných látok. Stále existuje mnoho druhov ovocia, ktorých semená sú o nič menej užitočné ako ich buničina. Tradiční liečitelia používajú prípravky na báze čerešne, marhule, granátového jablka, jamy na liečbu rôznych chorôb.

Tieto prostriedky, vytvorené podľa staromódnych receptov, majú protizápalový a regeneračný účinok, ktorý im umožňuje odporučiť ľuďom s rôznymi chorobami.

Páči sa vám tento článok? Potom povedzte svojim priateľom o správnom očistení tela citrónovými semienkami.

ZDROJ:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>