Kedy je vhodný čas umývať tvár? Zistite, ako často to musíte robiť!

Pravdepodobne viete, že konvenčné výrobky osobnej starostlivosti obsahujú veľa škodlivých chemikálií. Kozmetický priemysel je neregulovaný organizmus a môže používať akúkoľvek surovinu alebo zložku, ktorú považuje za vhodnú.

Mnoho tradičných značiek venouje väčšiu pozornosť na znižovanie nákladov a volia najlacnejšie prísady, ako sú syntetické vonné látky a lacných chemických plnív pre výrobu produktov. V skutočnosti môžu oškodiť vašu pokožku. Bez ohľadu na to, čo používame na kožu, 60% preniká priamo do nášho tela bez filtrácie. Existujú aj iné dôvody, prečo by ste sa mali vyhýbať častému umytiu tváre.

Umývacia plocha obvykle obsahuje 3 hlavné zložky; laurylsulfát sodný, ochucovadlá a parabény.

   

– Laurylsulfát sodný robí produkt penivým a je zodpovedný za odstránenie nečistôt na koži. Podľa výskumu je to pravdepodobný ľudský karcinogén.

– Voňavé zložky obsahujú nebezpečné chemikálie, ako sú ftaláty, ktoré sú endokrinnými disruptory. Môžu poškodiť váš hormonálny systém aj v malých množstvách.

– Ak váš čistiaci prostriedok na tvár obsahuje alkohol, zabraňuje dehydratácii, a môže vysušiť pokožku.

Vlhkosť sa vyrába z vnútra vášho tela, nie zvonku. Zvlhčovače pomáhajú posilniť bariéru, ktorú už musíme udržiavať vodu v hornej vrstve kože. Použitím týchto výrobkov spálime pokožku. Potom potrebujeme hydratačný krém na udržanie vody, pretože sme stratili našu prirodzenú bariéru. Je to šikovný trik, aby ste strávili viac a viac peňazí.

Na umývanie tváre môžete použiť iné alternatívy, napríklad:

• Čistenie olejom
Možno vás prekvapí, že olej dokáže odstrániť všetku nečistotu z vašej tváre a dokonca odstrániť vodotesnú riasenku rovnako efektívne ako komerčné prostriedky. Olej je tiež bezpečný pre pokožku. Môžete použiť kokosový olej, jojobový olej, olivový olej, bambucké maslo alebo arganový olej – v závislosti od toho, čo uprednostňujete.

• Odstráňte zlé sulfáty
Vyhnite sa čistiacim prostriedkom obsahujúcim laurylsulfáty a iné nepriateľské sulfátové príbuzné. Vyberte čistiace prostriedky, krémové, možno sa na prvý pohľad nebudete cítiť čisto, ale vaša pleť sa prispôsobí menej riedkejším režimom.

• Ak si ju potrebujete umyť tvár, iba vo večerných hodinách
Môžete si umyť tvár v dopoludňajších hodinách, ak sa prebudíte, to znamená, že umyjete pot. Nie je žiadny iný dôvod, aby ste si umyli tvár v dopoludňajších hodinách, malá čerstvá voda v sprche by mala byť všetko, čo potrebujete.

 ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>