Keď vám bude chýbať vitamín C, telo vám to dá týmto spôsobom najavo. Jedným z nich, sú práve modriny

To sú niektoré z najčastejších príznakov nedostatku vitamínu C:

Modriny

Odborníci tvrdia, že modriny sa ľahko vytvoria, ak máte anémiu nedostatku vitamínu C a nedostávate dostatočné množstvo vitamínu C. Ak ste si začali všímať, že máte na nohách a rukách veľa modrín, konzumujte potravu, ktorá je bohatá na vitamín C, napríklad červenej papriky, pomaranče alebo kapustu.

Krvácanie z nosa

V sliznici nosa, ale aj na nosovej prepážke, sa nachádza pomerne zložitý systém žíl a drobných cievok, ktoré nielen prekrvujú, ale aj ohrievajú cez nos vdýchnutý vzduch. Tento systém je pomerne citlivý a pri podráždení môže nastať krvácanie z nosa. Keď máte nedostatok vitamínu C, stávate sa citlivejšími, takže pôjde vám viac krvi z nosa.

Rany sa liečia pomalšie

Máme dostatok červených krviniek, čo je „nevyhnutnosťou“ pre náš organizmus, pretože ich potrebujeme, aby preniesli kyslík cez naše telo. Tieto červené krvinky sú veľmi dôležité, pretože sú zodpovedné za proces zrážania krvi a dokonca aj s rastom nových buniek, s novou kožou, s novými vlasmi atď. Ak nemáte dostatok vitamínu C, vaše telo bude mať ťažkosti pri výrobe správneho množstva týchto buniek. Vaše rany sa uzdravia oveľa pomalšie ako predtým.

Únava a depresia

Únava je dnes bežná. Môže to byť základná príčina rôznych podmienok. Ak ste sa začali cítiť náladový alebo veľmi unavený, skúste zvýšiť príjem vitamínu C. Pozrite sa, či to funguje pre vás. Ak si však nevšimnete žiadnu zmenu, navštívte svojho lekára.

Nepravidelný tlkot srdca

Železo sa absorbuje lepšie v našom tele pomocou vitamínu C. Nízke množstvo železa nám môže spôsobiť vznik tehotenských komplikácií, srdcových problémov alebo anémie.

Zdurené ďasná

Nezdravé zuby alebo ďasná sa nezobrazia, ak pravidelne konzumujete vitamín C. Zuby uvoľňovanie alebo erózia ďasien môže objaviť z dôvodu nedostatku vitamínu C. Vitamín C je veľmi dôležitý vitamín pre dobré zdravie zubov. Ľudia, ktorí majú bežné periodontálne problémy, by mali byť testovaní na nízke hladiny tohto vitamínu.

Opuchnuté kĺby

Opuch kĺbov sa môže objaviť v dôsledku vážneho nedostatku vitamínu C. Najčastejšími príznakmi tejto choroby sú svalová slabosť a opuchnuté kĺby. Kolagén sa nedá vytvoriť tak, ako by mal, keď máme nízke hladiny vitamínu C. Spojovacie tkanivo medzi našimi kĺbmi je vyrobené z kolagénu. Vaše kĺby začnú trpieť, ak vaše telo nemôže produkovať kolagén správne.

Suché vlasy a / alebo nechty

Kolagén je veľmi dôležitý pre mnohé oblasti nášho tela. Je tiež zodpovedný za udržiavanie našej zdravej pokožky. Ak nedostanete dostatok vitamínu C, budete pravdepodobne zaznamenávať začervenanie, malé tvrdé hrbole, suchosť a vrásky na koži. 

Častejšie ochorenie

Zdravý imunitný systém je najlepšou vecou, ​​ktorá vám pomôže odstrániť akúkoľvek chorobu. Potrebujeme vitamín C, pretože je zodpovedný za posilnenie buniek v našom tele. Budete mať tiež veľmi ťažké zotaviť sa, ak máte nedostatok tohto vitamínu.

Priberanie

Množstvo vitamínu C, ktorý máme v krvnom obehu, ovplyvní spôsob, akým naše telo oxiduje tuk. Podľa štúdie, ktorú vykonala Arizona State University, účastníci, ktorí mali nízke hladiny vitamínu C, mali vyššiu telesnú tukovú hmotnosť. Ak si všimnete, že ste získali nadváhu alebo nemôžete schudnúť, konzumujte potraviny, ktoré sú bohaté na vitamín C. Ak sa vám vôbec nedarí to dosiahnuť, užívajte vitamín C doplnok.

ZDROJ:newdailyrecipes.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>