Každý si myslí, že sója je zdravá. Je nám ľúto, že to hovoríme, ale mýlia sa!

Takmer každý si myslí, že pridávanie tohto oleja pri príprave jedál je zdravé. Je nám ľúto, že to hovoríme, ale mýlia sa!

Vzhľadom na mnohé zdravotné výhody sa sója považuje za vhodnú alternatívu pre väčšinu potravín. Ale vedeli ste, že sójový olej vám naozaj môže ublížiť?

Všetky sójové produkty, vrátane sójového oleja, pochádzajú zo sójových bôbov. Vedeli ste však, že sója je skutočne toxická v prírode a že aby sa stala jedlom, sójové bôby si vyžadujú obrovskú liečbu?

Preto ak budete jesť väčšie množstvo sóje, riskujete produkciu väčšieho množstva steroidných hormónov, riziko vzniku Alzheimerovej choroby a skorej puberty u dievčat a oneskorené fyzické dozrievanie u chlapcov.

To však nie sú najhoršie fakty, ktoré s vami podelíme. Konkrétne existuje veľká produkcia GMO sóje na celom svete. Táto celosvetová produkcia znemožňuje úplné vyvarovanie sa sóje.

Najväčšou absurditou je, že mnohí veria, že sójové mlieko môže byť vynikajúcou náhradou materského mlieka. To vôbec nie je pravda. Preto matky nesmú dať svojmu bábätku sójové mlieko.

Nakoniec by ste mali vedieť, že sójový priemysel a výrobcovia sóje sú silní ľudia a nikdy nebudú pripúšťať, čo sa skrýva za týmito výrobkami a tým, čo kupujete.

ZDROJ:.lushzone.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>