Každý náš zub je spojený s konkrétnym orgánom v tele, tu sa môžete dočítať s akým

Ľudské telo je komplikovaná sústava a už mnohokrát sa potvrdilo, že mnoho častí tela súvisí so zdravotným stavom iných častí tela. Dnes sa sa pozrieme na zuby vo vzťahu k vnútorným orgánom.

Aj malé poškodenie zuba môže byť problémom spojeným s jednotlivými orgánmi. Podľa odborníkov, prvý a druhý horný a dolný rezák, má na svedomí udržanie normálneho stavu obličiek a močového mechúra. Očné zuby zase značia o stave pečene a žlče.

Za to premoláre (4 a 5) upozorňujú na stav pľúc a hrubého čreva, šiestej a siedmej stoličky za stav žlčníka, sleziny a slinivky brušnej. Zuby múdrosti zase za stav srdca a tenkého čreva. Nechápte to však zle, nie každé poškodenie zuba je nutne sprevádzané iným ochorením našich orgánov. Niekedy však pociťujete bolesť zuba bez príčiny a zuba v závere nič nie je. Jedná sa o Fantómovou bolesť, čo je signál bolesti iného orgánu, vysielaný do zubov. A ak budete práve poznať prepojenie orgánov, môžete ľahšie odhadnúť komplikácie s tým, ktorým orgánom.

Choré zuby poukazujú aj na bolesť hlavy. Ak je v koreni zubu prítomný zápal, viete, čo je skutočným problémom. Prvé a druhé rezáky sú indikátorom infekcie horných močových ciest. Prvý rezák môže ukazovať na angínu alebo ochorenia kĺbov.

Dokonca tam cítite bolesť v prípadoch akútneho zápalu žlčníka alebo hepatitídy. Bolesť štvrtej a piatej stoličky je zase príčinou kolitídy, chronickej pneumónie alebo alergické reakcie. Pokiaľ cítite bolesť štvrtých horných a dolných stoličiek, máte pravdepodobne problém s kolennými kĺbmi, ramenami, možno aj artritídou alebo ochorením čriev.

Bolesť hornej šestky a sedmičky je indikátorom gastritídy, žalúdočného vredu, zápalu slinivky brušnej, anémia. Bolesť v hornej časti je spojená so zápalom prínosových dutín, nádoru štítnej žľazy, zápale vaječníkov a sleziny. Bolesti dolných stoličiek označujú problémy s tepnami, artériosklerózu.

Odborníci hovoria, že problémy s žilami a pľúcami (bronchitída, astma, zápaly) majú na svedomí polypy v hrubom čreve. Tiež ak máte problémy s tretími stoličkami, môžete mať v skutočnosti problémy so srdcom a vrodenými chybami.

Upozornenie: Tento článok v žiadnom prípade nenahrádza konzultáciu ani vyšetrenie lekárom v zdravotníckom zariadení. 

ZDROJ:gratulki.cz

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>