Kamarátka má zrazu zuby biele, ako sneh. Prezradila mi, veľmi jednoduchý trik, ako k nim prišla

Banán je lahodný, všestranný a veľmi dobrý pre vás, ovocie. Môžete si jeden nakrájať a položiť ho na misku obilnín? Iste môžete. Urobí báječný a silný post-cvičenie smoothie? Ó áno. Je to naozaj pravda: od pečenia až po starostlivosť o pleť, banánové výhody majú naozaj dlhú cestu. Možno ste už o ich výhodách veľa počuli. Ale premýšľali ste niekedy o tom, čo robiť so zvyškovou kôrou? Čítajte ďalej, aby ste sa dozvedeli niektoré prekvapujúce výhody a využitie často opomínanej banánovej kôry, ktorá ide do odpadu alebo kompostu.

Bielenie zubov

Profesionálne čistenie zubov je drahé a výrobky na bielenie zubov môžu na  zuby nepríjemne citlivo reagovať. V prípade riešenia si normálne očistite zuby a potom si zuby potrite s vnútornou stranou banánovej kôry. Toto by ste mali robiť 2 minúty za deň. Ako to funguje? Kôra obsahuje kyselinu salicylovú (prírodnú sťahovavú látku), kyselinu citrónovú (prírodné a jemné bieliace činidlo) a mangán, horčík a draslík, ktoré odstraňujú škvrny bez opotrebovania skloviny.

zdroj: food.ndtv.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>