Hypertenzia je choroba, ktorá nebolí, ale keď ju neodhalíte včas, tak vás môže aj zabiť

Nie je náhodou, že sa vysoký krvný tlak nazýva tichým vrahom, pretože veľmi dlhú dobu je takmer bez povšimnutia. Nemožno ho vidieť zvonka, nespôsobuje znateľnú a ľahko identifikovateľnú bolesť.

Podľa štatistických údajov je hypertenzia jednou z cievnych ochorení, ktorá vedie k zoznamu príčin smrti, pretože 20% svetovej populácie dospelých stráca svoj život.

Vo väčšine prípadov sa choroba zistí počas lekárskych rutinných vyšetrení. Ale sú tu tí, ktorí si to uvedomili, príliš neskoro. A tieto problémy sa začali vyskytovať: časté krvácanie z nosa, bolesti hlavy, závrate a zvuky, ktoré počuje v ušiach .

Arteriálna hypertenzia = tlak krvi vyšší ako 140/90, patrí medzi najčastejšie ochorenia srdca a krvného obehu. Je to masovo rozšírené ochorenie, ktoré postihuje viac ako 25% dospelej populácie, niekedy sa hovorí aj o neinfekčnej epidémii. Hypertenzia nemá žiadne charakteristické príznaky – preto sa jej hovorí aj tichý zabiják.

V súčasnosti má viac ako 1 miliarda ľudí na svete vysoký krvný tlak a každý rok pribúda na chorobu 7 miliónov ľudí. Podľa niektorých výpočtov bude takmer 60 percent svetovej populácie trpieť vysokým krvným tlakom do roku 2025.

V Európskej únii je 37 percent úmrtí spôsobených hypertenziou. Najmä že jedia nízkokvalitné jedlá, nadmerný tuk a slané jedlá a majú nedostatok pohybu sa dá povedať, že počet ľudí trpiacich touto chorobou sa zvyšuje.

ZDROJ:filantropikum.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

error: Content is protected !!