Horčičný zábal – účinný prostriedok proti „pomarančovej kôre“

Takéto zábaly však nie je možné vykonať viac ako raz týždenne.

Je veľmi efektívne kombinovať horčicu s medom, pretože to výrazne zlepší účinnosť postupu.

Nezabudnite, že samotný horčičný zábal vás nezachráni pred celulitídou. Mal by sa používať v spojení s inými aktivitami: masážne problémové oblasti a premyslené cvičenie. Je tiež veľmi dôležité dodržiavať zásady zdravej výživy, pretože nevyužité používanie škodlivých produktov bude prínosom nielen pre telo, ale aj pre všetky snahy v boji proti celulitíde. Popularita horčice v domácej kozmetológii je vďaka svojej vlastnosti na zahriatie kože a aktiváciu metabolických procesov v tkanivách.

Existuje mnoho receptov na základe tohto produktu, ktoré pomáhajú vyrovnať sa s rôznymi kozmetickými problémami. Napríklad horčičná maska ​​na vlasy prispieva k ich zvýšenému rastu len vďaka tepelnému účinku a je účinným prostriedkom na liečbu plešatosti.

Ako pripraviť zmes na zábal z horčice?

Recept na túto zmes je veľmi, veľmi jednoduchý.

Budete potrebovať :

horčicu (suchú), morskú soľ a ocot.

Zmiešajte dve polievkové lyžice horčice s malým množstvom soli a 5-10 miligramov octu. Zmes by mala mať pastovitú konzistenciu.

Zmes by sa mala aplikovať na pokožku masážnymi pohybmi, po ktorých je potrebné obaľovať ošetrené miesta tela lepiacou fóliou a teplou dekou. Je potrebné pripomenúť, že trvanie procedúry je určené individuálne (ako dlho môžete vydržať zábal), ale nemalo by byť dlhšie ako 30 minút. Po ukončení zábalu je potrebné si vziať teplú sprchu bez použitia mydla alebo iných prostriedkov na umývanie tela.

Horčičný zábal možno pripraviť aj podľa iného receptu zmiešaním 200 g „horúceho“ prášku a 300 ml olivového oleja alebo 300 g kyslej smotany so zvýšeným obsahom tuku. Trvanie takéhoto postupu by nemalo presiahnuť dvadsať minút.

Kto je kontraindikovaný pre horčičnú zábaly?

Stojí za zmienku, že zábaly s horčicou nie sú vhodné pre každého, čo je vysvetlené jeho agresívne účinky na kožu a obehový systém.

Tu sú hlavné kontraindikácie pre použitie horčičnej zábaly:

  • Zvýšená citlivosť pokožky
  • Tehotenstvo alebo dojčenie vysoký tlak
  • Kŕčové žily
  • Onkologické ochorenia a akékoľvek zápalové procesy v panve
  • Porušenie integrity pokožky tela diabetes mellitus
  • Patológia štítnej žľazy

Kedy by som mal používať horčicové zábaly?

Horčičné zábaly by sa mali používať na: nadváhou; celulitídy; znižuje elasticitu a pružnosť pokožky

Horčicové zábaly dokonale obnovujú prirodzený reliéf kože. Okrem toho sa pokožka zároveň stáva veľmi hladkou, hladkou a elastickou.

Horčicové zábaly tiež poskytujú malý peeling v problémových oblastiach, a celulitída sa postupne vstrebáva v dôsledku odstránenia tekutiny z kože. Teda, horčičný obal je vynikajúcou metódou, ako sa vyrovnať s zanedbávanou celulitídou doma, ale mali by ste pamätať na množstvo kontraindikácií pri jeho používaní.

ZDROJ:babushkinysekretiki.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>