Drahé mamičky! Odporúčame vám piť tieto bylinné čaje, pomáhajú zvýšiť produkciu mlieka

Stres, nedostatok spánku, zlé stravovacie návyky – všetky tieto príčiny môžu spôsobiť pokles produkcie materského mlieka, ktorý, ako všetci vie, je najvyšším zdrojom živín pre vaše rastúce a vyvíjajúce sa dieťa.

Ak sa obávate, že vaša malá nebude schopná byť správne živená, pretože sa zdá, že vaše prsia už neprodukujú veľa mlieka, snažte sa relaxovať, chyťte každú príležitosť a zahrnúť viac výživné potraviny vo vašej každodennej stravy, ktoré pomôžu zvýšiť produkciu materského mlieka.

Podobne sa môžete tiež pokúsiť o konzumáciu niektorých bylinných čajov, ktoré sú overené, účinné na zvýšenie produkcie materského mlieka a navyše nepoškodia vaše dieťa.

 Tu sú niektoré z tých bylinných čajov, ktoré môžu pomôcť:

Zázvorový čaj

Je všeobecne známe, že zázvor čaj je vynikajúci na zmiernenie zaťaženia trávenia, nevoľnosti a zvracania. Vedeli ste, že pomáha aj pri zvyšovaní produkcie materského mlieka? Vďaka protizápalovým a antioxidačným vlastnostiam šálku zázvorového čaju môžete pomôcť pri riešení problémov, ktoré môžu spôsobiť, že vaše mliečne teplo bude klesať.

Kurkumový čaj

Vzhľadom k tomu, že súvisí so zázvorom, nie je prekvapením, prečo kurkuma je prospešná aj pre matky, ktoré chcú zabezpečiť, aby ich deti dostali dostatok materského mlieka. Pripraviť šálku ​​čaju z kurkumy je veľmi jednoduché – rozpustite polovicu čajovej lyžičky v šálke horúcej vody. Môžete tiež pravidelne posypať kurkumu na vaše polievky alebo šaláty.

Anýzový čaj

Jedným z tradičných liekov na nízky prísun materského mlieka je rum s niekoľkými anízovými semenami. Ale môžete preskočiť rum a len anízové semienka. Ak chcete využiť svoju schopnosť pomôcť podporiť produkciu materského mlieka, jednoducho nechajte niekoľko semien anízu dať do šálky horúcej vody. Naplňte a konzumujte.

Feniklový čaj

V regióne Stredného východu a Stredozemného mora veľa žien prisahávalo efektívnosťou užívania fenyklového čaju pri zvyšovaní materského mlieka. Vlastne hovoria, že uvedený bylinný čaj zdvojnásobuje množstvo mlieka, ktoré produkujú prsia! Čo robí feniklový čaj takým efektívnym, je to schopnosť regulovať hormóny v tele laktujúcej matky.

Požehnaný čaj

Okrem posilnenia dodávky materského mlieka je tiež známe, že blahoslavený čaj pomáha zvyšovať náladu a zlepšovať trávenie, z ktorých obaja potrebujú dojčiace matky! Byť matkou môže byť veľmi stresujúce a mať šálku čierneho čaju môže pomôcť pri riešení niektorých negatívnych účinkov stresu na telo a myseľ.

 

Alfalfa čaj

Na rozdiel od čajovníka z gréckej zelene, bylinkoví hovoria, že lucerny čaj je bezpečný aj pre tehotné a dojčiace ženy. Čo robí tento konkrétny nápoj účinným pri zvyšovaní dodávky materského mlieka, má schopnosť zvyšovať tkanivá prsníka. Mimochodom, tento  čaj je tiež skvelý pre boj proti rozrušenému žalúdku.

UPOZORNENIE: Niektoré z vyššie uvedených čajov by sa nemali konzumovať vo veľkých množstvách, hoci sú úplne prirodzené. Je to dobrý nápad požiadať svojho lekára alebo dôveryhodného bylinca o konzumáciu niektorého z vyššie uvedených bylinných čajov, o ktorých vieme, že pomáhajú zvýšiť vaše materské mlieko.

Nezabudnite uviesť tento článok na sociálnych médiách, aby umožnili vašim príbuzným a priateľom, ktorí chcú dojčiť, vedieť, ako môžu zvýšiť svoju produkciu materského mlieka bezpečne a prirodzene.

ZDROJ:wellnessbin.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>