Do pohára s čistou vodou si vždy dávam túto rastlinu. Keď zistíte prečo, budete to robiť odteraz aj vy

Koriander je zázračná bylinka, ale mnohí ju nemajú radi práve kvôli jej výraznej chuti. Má krásnu vôňu, ale to nie je jej hlavná prednosť. Vďaka svojej štruktúre dokáže z vody vytiahnuť všetky ťažké kovy, ako je napríklad nikel.

Firmy sa nám snaží neustále pripomínať, že voda, ktorú pravidelne pijeme, je nejako závadná. Potom nám samozrejme predajú rôzne prístroje na čistenie vody, ktoré stoja celý majland. Pokiaľ chcete vyskúšať lacnejšiu alternatívu, určite začnite pestovať koriander.

Táto rastlinka sa dá pestovať na záhradke, ale aj v byte a má niekoľko dôležitých výhod.

  • Čistí telo od toxických kovov
  • Je to vynikajúce prírodné diuretikum (zvyšuje vylučovanie vody a elektrolytov v moči)
  • Obsahuje veľké množstvo antioxidantov
  • Znižuje krvný tlak
  • Má antibakteriálne účinky
  • Zabraňuje hypertenzii a srdcovo cievnym problémov
  • Znižuje bolesti hlavy, pomáha pri nespavosti a úzkostných stavoch

Koriander dokáže vyčistiť Vašu vodu, a to veľmi jednoducho. Je známy predovšetkým v ázijskej kuchyni a v Mexiku. Z vody dokáže odstrániť toxické látky ako nikel a olovo a vstrebáva ich do svojich listov.

Aj partia vedcov využila koriander v bublinkovej fólii alebo aj v obrovskom čajovom sáčku na pokus. Koriander dali do veľkej nádrže so znečistenou vodou a výsledky boli viac než prekvapivé. Koriander do seba vstrebal veľké množstvo ťažkých kovov. Výsledky ukázali, že táto nekonvenčné metóda je účinnejšia než sa čakalo.

Ako na to doma?

Stačí, keď si do pohára alebo džbánu napustíte čistú vodu a do vnútra vhodíte stonku koriandra. Počkajte cca 10 minút a stonku vyberte a vyhoďte. Koriander zbaví Vašu vodu všetkých negatívnych látok, ktoré by vo veľkom množstve mohli ohroziť Vaše zdravie.

ZDROJ:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>