Dlho ma trápil vysoký cholesterol a doktor ma varoval! Stačila jedna šálka tohto nápoja a tá mi pomohla dostať cholesterol na správnu hladinu

V dôsledku srdcových chorôb a mozgových príhod je úmtrtnosť vysoká. Práve preto je dôležité venovať osobitnú pozornosť kardiovaskulárnemu systému. Problémy môže predznamenávať už ľahko zvýšený cholesterol.

Zdravé cievy sú kľúčovým bodom v prevencii aterosklerózy, infarktu myokardu, hypertenzia či mŕtvice. Cholesterol môže zdravie ciev ovplyvniť snáď najviac, pritom prichádza potichu a bez príznakov. Okrem pravidelných prehliadok u lekára však cholesterol môžete znižovať aj prirodzenou cestou, teda potravinami napomáhajúcimi jeho znižovanie.

Nápoj na zdravie

Doma si ľahko a rýchlo pripravíte tento kokteil zdravých štiav, ktorý bude nielen skvele chutiť, ale predovšetkým prečistí Vaše cievy a prirodzene zníži hladinu cholesterolu v krvi. Pri pravidelnej konzumácii sami zistíte, že výsledky u lekára budete mať lepšie.

Čo budete potrebovať:

  • 2 stonky zeleru
  • 200ml čerstvej paradajkovej šťavy
  • ½ lyžičky mletého zázvoru
  • 50ml citrónovej šťavy
  • štipku mletého čierneho korenia

Postup:

Zeler zmixujte a pridajte zvyšné ingrediencie. Pite aspoň 1 šálka denne, najlepšie medzi jedlom. Po týždni by sa mali dostaviť výsledky. Dbajte na to, aby ste neprekročili hranicu troch šálok za deň. Všetkého veľa škodí. Ak trpíte zažívacími ťažkosťami, odporúčame sa poradiť so svojím lekárom.

Zdravý človek

Udržiavanie zdravie ciev je kľúčom k riadnemu fungovaniu obehového systému, srdca a mozgu. V každom prípade, nie nadarmo lekári pacientov so zvýšeným cholesterolom upozorňujú na zmenu jedálnička. Snažte sa obmedzovať najmä mastné, vyprážané či ťažké jedlá. Jedine Vy môžete prispieť k tomu aby ste žili dlhšie.

ZDROJ:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>