Čo vedci odporúčajú jesť podľa vášho krvného typu

Keď viete, ako sa určuje krvný typ chcem sa s vami podeliť o to, ako by mala byť vaša strava.

Zistenie vášho krvného typu je vlastne celkom jednoduché. 

Myšlienka je, že náš krvný typ je úzko spätý so schopnosťou nášho tela stráviť určité potraviny. Takže každý krvný typ určuje odporúčanú špeciálnu diétu pre človeka, ktorý má nasledovať, aby mohol žiť svoj najlepší a najzdravší život. Peter J. D’Adamo tento prístup popularizoval potom, ako v roku 1996 vydal knihu o tejto téme. Neexistuje však zhoda v tom, či skutočne funguje, pretože neexistujú štúdie ktoré by dokázali túto teóriu správnu alebo nesprávnu.

Typ A

Pre ľudí s krvou typu A sa odporúča vegetariánska strava. Hovorí sa, že ľudia s týmto krvným typom majú nízku hladinu žalúdočnej kyseliny a nedokážu veľmi dobre tráviť živočíšne bielkoviny a tuky. Preto sa navrhuje, aby jedli veľa ovocia, zeleniny a obilia. Je dôležité mať tieto potraviny v čo najprirodzenejšom stave – čerstvé a organické bez pridaných prísad.

Typ B

Podľa knihy, ľudia s touto kvnou skupinou sú považované za všežravce, takže môžu jesť rôzne potraviny. Potraviny ako kukurica, pšenica, paradajky a arašidy však môžu spôsobiť priberanie na váhe, únavu a hypoglykémiu. Ďalším jedlom, ktorému by sa ľudia s týmto krvným druhom mali vyhnúť, je kurča. Aj keď je to chudé mäso, u ľudí s krvným typom B môže spôsobiť mŕtvicu a poruchy imunity. Je lepšie nahradiť kurča jahňacím, kozím alebo králičím mäsom.

Typ AB

Ľudia s typom AB je najvzácnejší a najnovší krvný typ. Má zmiešanú dedičnosť od typov A a B. Ľudia s týmto typom krvi majú nízku hladinu žalúdočnej kyseliny ako je typ A, ale tiež majú prispôsobenie typu B na mäso. Vajcia, morské plody a listová zelenina sú dobré pre ľudí s týmto typom krvi. Odporúča sa tiež  jesť menšie porcie častejšie, pretože je to lepšie pre ich trávenie.

Typ 0

Ľudia s týmto krvným typom majú údajne vysokú žalúdočnú kyselinu a majú  veľmi dobre vyvinutú schopnosť tráviť živočíšne bielkoviny a tuky. Preto pre nich najlepšie funguje strava s vysokým obsahom bielkovín, s množstvom kvalitného mäsa, rýb, zeleniny a ovocia. Sacharidy, ako sú zrná, fazuľa a strukoviny, sa dajú v systéme ľahko uložiť ako tuk. Takže ak ste typ 0, je lepšie sa im vyhnúť.

V knihe to znie dobre, ale čo skutočný život? Štúdie uskutočnené v roku 2014 ukázali, že ľudia, ktorí dodržiavali odporúčanú stravu, mali zlepšenia zdravia. Zistilo sa však, že tieto zlepšenia nesúvisia s krvným typom. V každom prípade sú všetky 4 diétne plány zdravé a sprevádzané cvičebným režimom, ktoré sa môžu zmeniť na zdravý životný štýl a zlepšiť celkovú pohodu.

ZDROJ:brightside.me

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>