Čo by mal budúci otec jesť na počatie zdravého dieťaťa? Konzumujte tieto potraviny, pomôžu zvyšovať vašu plodnosť

Spermia je niečo, bez ktorého ľudstvo nemôže existovať. Ale každý rok sa tento mimoriadne cenný zdroj stále vyčerpáva a zhoršuje jeho kvalitu. Príčiny, ktoré negatívne ovplyvňujú kvalitu spermií je veľa. A nie všetky z nich možno odstrániť. Existuje však niekoľko faktorov, ktoré ich môžu ovplyvniť.

Existuje zoznam produktov, ktorých nedostatok v strave môže spôsobiť zníženie počtu spermií a zhoršenie kvality

1. Paradajky

Je vynikajúcim zdrojom takého antioxidantu ako lykopén. Zistilo sa, že lykopén významne zlepšuje pohyblivosť, aktivitu a tvar spermií. Biopotravinárnosť lykopénu sa zvyšuje pri varení, konzervovaní alebo nakladaní paradajok.

2. Vlašské orechy

Zrelé matice obsahujú veľké množstvo nenasýtených mastných kyselín. Zvyšujú krvný obeh v oblasti pohlavných orgánov, zvyšujú životaschopnosť spermií, ich pohyblivosť a tvar.

3. Tekvicové semená

Obsahujú veľké množstvo zinku, ktorého deficit negatívne ovplyvňuje spermatogenézu (vývoj mužských poloidálnych buniek). Je to tiež hlavný minerál potrebný na syntézu testosterónu, hlavného mužského hormónu. Je nepostrádateľný pri produkcii spermií.

4. Šošovica

Šošovica je prirodzený sklad úžitkových látok. Je to najbohatší zdroj kyseliny listovej, ktorý zohráva dôležitú úlohu pri regulácii plodnosti mužov i žien. Okrem toho sa šošovka hodí na vysoký obsah ľahko stráviteľných rastlinných bielkovín a vlákniny (rozpustné a nerozpustné), ktoré sú potrebné na normalizáciu trávenia.

5. Čučoriedky

Hlavným bohatstvom čučoriedok sú antioxidanty, medzi ktoré patrí quercetin a resveratrol. Je známe, že semeno je obzvlášť citlivé na pôsobenie voľných radikálov, ktoré porušujú vitalitu a funkciu spermií. Antioxidačný quercetin je zodpovedný za také parametre spermií, ako je mobilita a kvalita spermií. Resveratrol zvyšuje ich počet aj mobilitu.

6. Voda

Jedným z najjednoduchších spôsobov zvýšenia množstva a kvality spermií je nepochybne použitie dostatočného množstva vody.

7. Čierna čokoláda

Skutočná čierna čokoláda je bohatá na biologicky aktívne látky, ktoré stimulujú prácu celého systému, podporujú výrazné zvýšenie libida, zabraňujú skorej ejakulácii a zvyšujú množstvo spermií.

Stručne sme hovorili o tých výrobkoch, ktoré pomáhajú zvyšovať plodnosť mužov. Vyvážte svoju stravu a zahrňte tieto jedlá do stravy. To môže drasticky zmeniť situáciu.

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>