Chiropraktik vyzýva všetkých: „Nikdy nespite na pravej strane“ Musíte to vedieť, veľmi si tým škodíte

Viac ako 40% ľudí, ktorí spia menej, než by mali, sa stávajú unavený a náchylný k vyššiemu riziku depresie, zvýšenie telesnej hmotnosti, vysokému krvnému tlaku a mávajú niekoľko chronických zdravotných stavov.

Ale aj keď spíte 7 až 8 hodín denne, váš čas v posteli môže mať nepredvídateľne vplyv na vaše zdravie. Podľa odborníkov na spánok, vaše preferované pozície počas spánku môže spôsobiť bolesť v chrbte a krku, žalúdočné ťažkosti, a dokonca aj vzhľad predčasných vrások.

Existuje celý priemysel, ktorý zlepšuje spánok. Napríklad, na trhu je nespočetné množstvo matracov, ktoré sľubujú dobrý spánok. Dobrou správou je, že môžete výrazne zlepšiť spánok bez toho, aby ste museli minúť svoje úspory na nový matrac.

 

Podľa odborníka spánku, Dr John Duyyara, „Spánok na ľavej strane ponúka za nejaký čas-testovanú múdrosť skutočných prínosov pre zdravie a dlhovekosť.“

Ďalší odborníci tiež hovoria, že správna poloha počas spánku je rozhodujúca pre zdravé trávenie. Okrem toho by astmatici nemali spať na chrbte.

Výhody spánku na ľavej strane

1. Zmierňovanie pálenia záhy
Ak ste jedným z „šťastných“, ktorí trpia pálením záhy po jedle, spánok na ľavej strane vám môže ponúknuť úľavu. Inými slovami, môže uľahčiť pálenie záhy a spať na pravej strane môže skutočne zhoršiť situáciu.

2. Pomáha lymfatickému systému
Väčšina z nás nevie o našom lymfatickom systéme (lymfatických uzlinách), ale stačí povedať, že je to veľmi dôležité pre naše zdravie. Vaša ľavá strana je považovaná za lymfatickú stranu, takže ak spíte na tejto strane, stimulujete tento systém, takže vaše telo môže lepšie filtrovať lymfy, toxíny a odpad.

3. Zdravie srdca
Spánok na ľavej strane môže robiť zázraky pri zlepšovaní celkového srdcového zdravia.

4. Boj s chrápaním
Podľa štúdie: „Spánok na ľavej strane je užitočný u pacientov s obštrukčným spánkovým apnoe, ktorý prispieva k rozvoju chrápania.“

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>