Často nepríjemný dôsledok zlej životosprávy je zápcha. Pomôžte jej s prírodnými laxatívami!

Aké dôležité je mať v našich časoch dobré zdravie? Dobrý zdravotný stav je dráha pre úspech v kariérovom a osobnom živote, veselá nálada a pozitívny postoj k okolitej realite. Často však zabúdame na tento dar a robíme všetko preto, aby sme zaviedli nerovnováhu v krehkom systéme. Stres, občerstvenie na úteku, zanedbanie športu, zlé návyky, nadmerné užívanie liekov pri prvých príznakoch ochorenia … často nepríjemný dôsledok tohto prístupu k zdraviu je zápcha. Čo keď nechceme jesť lieky? Pomôžte si s prírodnými laxatívami! Nie sú menej účinné, ale ľahko pomôžu vyčistiť naše ľudské „kanalizácie“. Pozrite sa len na vašu kuchyňu alebo lekárničku: človek“kanalizácie“. Pozrite len na vašu kuchyňu alebo lekárničku:

• Repa
Už dlho sa považuje za ušľachtilú laxatívu od našich prababičiek. Stačí koreň a vytlačiť šťavu. Z výslednú šťavu vylejte do sklenenej nádoby a z dužiny si spravte guličky. Pred spaním majte 2-3 hodinový pôst, na prázdny žalúdok pijte tekutinu (nie menej ako tretinu pohára), a jesť cukrovú repu „cukríky“, snažiac sa nehubovať.

• Ricínový olej 
Výhoda tohto prípravku je v blízkej budúcnosti. Budete cítiť po 5-6 hodinách po užití oleja. Koľko by ste ho mali piť? Ak hovoríme o deťoch, potom je postačujúca čajová lyžička a dospelé telo musí byť posilnené o 2-4 polievkové lyžice olejovej kvapaliny.

• Kefír
Potrebujeme pohár čerstvého „kyslého mlieka“ (jeden deň), lyžicu ľubovoľného rastlinného oleja a polovicu lyžice obyčajnej soli. Zmiešajte ingrediencie a jesť predtým, než idete do postele. Prečo čakať? Ráno chcete navštíviť toaletu vďaka jemnému pôsobeniu tohto prírodného lieku. Môže byť použitá každé tri dni na účely prevencie.

• Sladká zmes
Tento „liek“ je nielen účinný, ale aj lahodný! Vezmite 300 gramov sušených marhúľ, fíg, sušených sliviek apomeľte sušené ovocie v mlynčeku na mäso. Pridajte do zmesi podobné množstvo medu (300 g). Užívajte tento liek trikrát denne pred jedlom jednu polievkovú lyžicu.

• Senna Alexandrian
Senna tráva je jedným z lídrov pri riešení „tesných“ problémov. Má silný účinok (niekedy veľmi), preto sa má používať starostlivo, najprv si prečítať kontraindikácie. Používa sa vo vnútri vo forme vývarov, čajov, samotných aj v zložení rastlinných náplní.

• Tekvica
Ovocie s oranžovým telom má výrazné laxatívne vlastnosti a pomáha normalizovať činnosť čriev. Môžete jesť v akejkoľvek forme: syr, dusený, vyprážaný, ako prísada v šalátoch.

• Aloe s medom

Nikto nepochybuje o užitočných vlastnostiach aloe, pretože je jedným z najúčinnejších liečiteľov „z okenného parapetu“. Ak chcete vyriešiť problémy so stolcou, odporúča sa 150 gramov listov rastliny predtým mletéj ​​a nalejte 300 gramov zahriateho medu. Potom sa zmes môže konzumovať: 60 minút pred jedlom, ako dezertoch.

Nie je však možné priniesť celý zoznam bezpečných prírodných prvkov, ktoré zmierňujú črevné problémy. Môžeme spomenúť len okrajovo všetku čerstvú zeleninu, kôstkoviny (slivky, marhule, jablká, broskyne, hrozno, atď), ovocie z nich, celých zŕn, otrúb, mliečne výrobky, rastlinné oleje atď

A napriek tomu musíme mať na pamäti, že užívanie laxatív, a to aj prírodné, by nemalo zmysel, ak si vedú nezdravý spôsob, ako v tom čase, kedy nemajú problémy čriev. Rozhodujúcu úlohu v boji proti zápche hrá sada správnej výživy, cvičenia, každodennej rutiny a pomôcť črevu obnoviť normálnu prevádzku.

ZDROJ:.myjane.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>