Aspirín riedi nielen krv, ale aj vek na vašej tvári: 3 recepty na masky s aspirínom …

Aspirín je veľmi užitočný ako prípravok na starostlivosť o pleť. Jeho pozitívne vlastnosti: vyrovnáva sa s akné, znižuje pigmentáciu a odstraňuje odumreté kožné častice spolu s nadbytočným telesným tukom.

Výhody aspirínu pre pleť tváre

Vedeli ste, že obyčajný aspirín z lekárne je vynikajúcim produktom starostlivosti o pleť? Liečivé vlastnosti aspirínu sú známe najviac – je to vynikajúci „pomocník“, ktorý zmierňuje bolesti hlavy, horúčku a omnoho viac. Zaznamenáva sa tiež účinok tabliet ako antikoagulantov. Produkt si môžete kúpiť voľne v ktorejkoľvek lekárni. Na rozdiel od tejto pôsobivej škály liečivých vlastností je však zaujímavé nasledujúce: aspirín je mimoriadne užitočný ako prípravok na starostlivosť o pleť. Bez ohľadu na to, aké je to prekvapujúce, dobre známy aspirín je tiež schopný pôsobiť ako nádherne účinné exfoliačné činidlo, ktoré môže vyčistiť pokožku od mŕtvych a odumretých tkanív. Na rozdiel od tejto pôsobivej sady liečivých vlastností je však zaujímavé: aspirín je veľmi užitočný ako produkt starostlivosti o pleť.

Jeho pozitívne vlastnosti – vyrovnáva sa s akné, znižuje pigmentáciu a odstraňuje odumreté kožné častice spolu s nadbytočným telesným tukom. Dôležité : použitie tabliet sa neodporúča tým, ktorých pokožka je mimoriadne citlivá a jemná!

Niekoľko dôvodov, prečo je vhodné používať liečivo na zvýšenie ukazovateľov stavu kože, sú nasledujúce :

 • Protizápalové vlastnosti, ktoré má aspirín
 • Pomáha to zlepšovať stav pokožky, čistí ju od akné, a to dokonca aj vtedy, keď sa vyrážky stanú chronickými
 • Beta-hydroxykyselina obsiahnutá v každej tablete je hlavnou zložkou najmodernejších kozmetických výrobkov zameraných na odlupovanie a čistenie tváre
 • Táto kyselina pomáha znižovať pigmentáciu, odstraňuje odumreté a odumreté kožné častice z pokožky a umožňuje vám vyrovnať tón tváre bez ohľadu na stupeň pigmentácie
 • Okrem toho má aspirín tiež terapeutický účinok – je schopný obnoviť pokožku po rôznych druhoch poškodenia
 • Vďaka nemu môžete ľahko urýchliť hojenie drobných zranení, akné, atď.
 • Po zvážení výhod používania známeho pre všetkých a všetkých prostriedkov je vhodné pokračovať v zdôrazňovaní účinných receptov založených na tabletách aspirínu

Recepty pleťovej masky z Aspirínom

Správne pripraviť to a aplikovať ich podľa odporúčaní uvedených v tomto článku znamená urobiť polovicu bitky! Zvyšok vám urobí aspirín.

1. Čistiaca maska ​​na tvár

V tejto forme sa najčastejšie používajú tablety aspirínu na ošetrenie a čistenie pokožky – vo forme masky. Vyrába sa na základe toho, má vynikajúci exfoliačný účinok a odstraňuje odumreté kožné bunky, čím zlepšuje štruktúru. Ďalším plusom v prasacej maske bude maska ​​- aspirín zúži póry a vyčistí póry od usadenín tuku a blata.

Na prípravu je potrebné:

 • 3 tablety aspirínu
 • 50 ml predvarenej vody

Aby ste získali dokonalú masku, odporúča sa rozpustiť tablety na tekutinu a nechať ich navlhčiť. Potom sa odporúča ich rozdrviť, až kým sa nedosiahne stav „pasty“. Keď je maska ​​pripravená, budete si musieť dôkladne umyť tvár mydlom a uvarenú „pastu“ aplikovať krúživým pohybom na tvár. Po 10-15 minútach sa odporúča dôkladne opláchnuť. Frekvencia zákroku je až 2 krát týždenne pre mastnú pleť, 1krát pre suché typy.

2. Aspirín a citrón – ďalšia zázračná maska

Takáto kompozícia bude obzvlášť účinná pre tých, ktorí sa chcú zbaviť nepríjemného akné, pigmentácie, jaziev a jaziev. Kombinácia hlavných zložiek – citrón a aspirín – vám umožňuje dosiahnuť maximálny antibakteriálny účinok, odstrániť znečistenie a baktérie, ktoré toto znečistenie vyvolávajú.

Na prípravu je potrebné pripraviť:

 • 3 tablety liek
 • 50 ml citrónovej šťavy

Rovnako ako v predchádzajúcom prípade budete musieť pripraviť konzistenciu komponentov, ktoré sa podobajú paste. Po aplikácii masky na vopred pripravenú pokožku a po expozícii počas 10-15 minút sa dôkladne umyje. Frekvencia použitia – až 2-krát týždenne, v závislosti od typu pleti.

3. Aspirín, jogurt a med

Takýto neobvyklý prostriedok môže nahradiť celý rad peelingových postupov: významne zníži malé jazvy a jazvy, vyhladí pigmentáciu a dokonale zvládne akné a čierne bodky akejkoľvek zložitosti. Unikátna kombinácia aspirínu, jogurtu a medu má univerzálny hydratačný účinok, dokonale obnovuje pokožku tváre a zmierňuje známky starnutia pokožky. Po nanesení masky sa tvár stáva hladkou a žiarivou.

Ak chcete vytvoriť masku, musíte si priprariť:

 • 5 tabliet aspirínu
 • 20 gramov prírodného včelieho medu
 • 20 gramov netučného prírodného jogurtu.

Keď sú ingrediencie pripravené, je potrebné rozdrviť aspirín do práškovitého stavu. Potom musíte tablety najskôr zmiešať s jogurtom, potom s medom. Výslednú kompozíciu sa odporúča nanášať nasledovne: na tvár sa aplikuje kúsok čistej látky navlhčenej v teplej vode. Tento postup rozšíri póry, čo prispeje k lepšiemu a hlbšiemu prieniku masky do pokožky. Po naparení a vysušení tváre sa na ňu položí tenká vrstva výsledného zloženia medu, aspirínu a jogurtu. Produkt sa nechá na pokožke pol hodiny, potom sa dôkladne umyje teplou tečúcou vodou. Odporúča sa doplniť postup konečnou aplikáciou hydratačného a vyživujúceho krému.

ZDROJ:headinsider.net

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>