Amazing Discovery od slávnych neurológov – Môžete znížiť vašu úzkosť až na 65% počúvaním tejto piesne!

Strach, nervozita a panika sú najčastejšími dôsledkami, keď pocítite úzkosť. Bohužiaľ, táto neurologická porucha je ovplyvnená mnohými ľuďmi.

Ľudia sa už od dávnych čias zaoberajú úzkosťou. Dokonca aj Hippocrates napísal o tejto hroznej poruche.

Soren Kierkegaard to spomenul v roku 1860 a Freud v roku 1926. Je smutné si myslieť, že dnes sa veľa mladých ľudí zaoberá úzkosťou.

Použitie farmaceutických liečiv je tradičná metóda na liečbu úzkosti. Kognitívna terapia je ďalším prístupom k liečbe tejto neurologickej poruchy.

Avšak jóga, meditácia, masáž a dokonca aj hudba sú niektoré z metód, ktoré ľudia používajú proti tejto poruche. Úzkosť môže byť úspešne liečená hudbou. Vedeli ste, že môžete znížiť vašu úzkosť až o 65 percent počúvaním jednej skladby? Podľa britských neurochirurgov môžete urobiť presne to!

Generácia Y a úzkosť

Prieskum, ktorý sa uskutočnil v roku 2013, dokázal, že takmer 57% žien vysokých škôl v Amerike trpelo úzkosťou. Tento prieskum tiež dokázal, že takmer tretina mladých žien a jeden z desiatich mužov v Spojenom kráľovstve zažili záchvaty paniky.

Podľa Marjorie Wallace, generácia Y (1980-1990) patrí do veku depresie. Zvýšený vývoj technológií, prehnane chránené rodičovstvo a luxus s príliš veľkým výberom sú niektoré z dôvodov, ktoré prispievajú k tejto hroznej poruche.

Pieter Kruger, londýnsky psychológ, tvrdí, že ľudia, ktorí sú silní, nemajú v živote žiadnu voľbu.

Povedal to preto, lebo ľudia, ktorí nemajú inú možnosť, majú tendenciu obviňovať život, keď robia nesprávne rozhodnutie. Na druhej strane sú ľudia, ktorí majú luxus, vybrať, považovaní za slabších.

Je to preto, že majú tendenciu obviňovať sa, keď robia nesprávne rozhodnutie. Títo ľudia sú pod veľkým stresom, pretože vždy chcú urobiť správnu voľbu.

„Ľudia sú pod veľkým tlakom, pretože sa obávajú svojho života. Avšak, keď im dáte smer, čo robiť, tlak a stres sa vytratia. „- hovorí spisovateľ Claire Eastham vo svojom blogu“ Všetci sme šialení tu „.

Z tohto typu rozhodovania môže dôjsť k typu paralýzy. Napríklad, ak si chcete kúpiť šortky, hľadáte také perfektné celý deň, kým sa nebudete cítiť vyčerpaný a potom sa budete cítiť vinní.

Rýchly vývoj technológie je ďalším dôvodom úzkosti. Ľudia sa úplne odpojili od prostredia, pretože sú posadnutí svojimi smartphonmi a pokročilými gadgetmi.

Ľudia chcú poznať všetko, čo sa deje v sociálnych médiách, pretože majú strach známy ako FOMO (Strach z chýbajúceho).

Podľa Krugera budete mať vplyv na úroveň úzkosti a celkové zdravie, ak sa dostanete k tomuto strachu, ktorý mnohí ľudia majú tendenciu robiť.

Sociálne médiá umožňujú ľuďom porovnávať ich životy. Porovnávajú všetko od orgánov po bohatstvo. To môže viesť k tomu, že ľudia sú viac beznádejní a depresívni.

Avšak neurovedci našli dôkaz, že môžete znížiť úroveň vašej úzkosti počúvaním špeciálne navrhnutých piesní.

Vytvorenie konečnej hudby proti stresu

Vedci z Mindlab International túžili zistiť, ktorý typ hudby zmierňuje najviac. Vykonali štúdiu o ľuďoch, ktorí zažili určitý stres. Vedci merali krvný tlak, mozgovú aktivitu, srdcovú frekvenciu a rýchlosť dýchania, keď počúvali nejaké skladby.

Znížili takmer 65 percent celkovej úzkosti účastníkov a 35 percent fyziologického odpočinku s pieseňou „Weightless“.

Jedná sa o špeciálne navrhnutú skladbu, ktorá podporuje veľmi uvoľnený stav. Túto pesničku vytvoril Marconi Union. Rhytmy, harmonie a basy boli hudobníkmi starostlivo usporiadané.

Melódia bola starostlivo navrhnutá na zníženie krvného tlaku a srdcovej frekvencie poslucháča. Okrem toho táto pieseň tiež znižuje hladinu stresového hormónu kortizolu.

Tu môžete počúvať túto skladbu:

Snažte sa relaxovať a užívať si svoj deň!

Zdroj: goodmorningcenter.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>