Alzheimerovej chorobe môžete zabrániť, stačí iba jedno cvičenie za deň a vaša pamäť bude ako znovuzrodená

Alzheimerova choroba je jednou z najbežnejších degeneratívnych ochorení na celom svete, zvyčajne postihuje veľmi starých ľudí, avšak v prípade pacientov trpiacich chorobou trpí 35 až 40 rokov, takže neexistuje prakticky žiadna špecifická populácia pre straty pamäti. Existuje veľa alternatív, ktoré môžeme použiť na to, aby sme zabránili tomu, aby sa naše spomienky stratili, medzi nimi udržiavali dobrú výživu, ale existujú aj iné, ktoré môžu byť veľmi užitočné, napríklad denné cvičenia.

Praktická metóda prevencie Alzheimerovej choroby

Duševné cvičenia vám môžu pomôcť s Alzheimerovou chorobou veľa, pretože keď ich používate, váš neurón cvičí. Lekári odporúčajú hrať sudoku, domino, akýkoľvek typ kariet a šach.

Ale navyše k týmto praktickým hrám môžete vykonať toto efektívne cvičenie, ktoré udržuje vaše spomienky neporušené.

To sa skladá z ležania na posteli, zatvárania očí a spomienky na všetko, čo ste urobili počas dňa, od momentu, keď ste sa prebudili až doteraz. Pokúste sa zapamätať si miesta, ktorými ste išli, ľudia, s ktorými ste hovorili, skladby, ktoré ste počuli, a dokonca aj to, čo ste jedli. Akonáhle máte každú scénu stelesnenú vo vašej mysli, zorganizujte ju podľa času, kedy sa to stalo.

Počas tejto činnosti si všimnete, ako váš mozog začne pracovať na zapamätanie všetkých týchto situácií. Vaše neuróny sú stále rýchlejšie a bude ťažké, aby sa tieto spomienky stratili v čase. Mali by ste sa snažiť vykonať toto cvičenie každý deň pred spaním. Ďalšou vecou, ​​ktorá vám môže pomôcť veľa, je urobiť nejaký druh denníka. V skutočnosti budete robiť to isté ako predchádzajúca aktivita, iba tentoraz budete zaznamenávať svoje spomienky v notebooku.

Existujú iné metódy, ktoré zabraňujú Alzheimerovej chorobe?

Naozaj existujú ďalšie možnosti, ktoré môžete vykonať, aby ste predišli tejto degeneratívnej chorobe, najdôležitejšou je úplne zmeniť stravu, to znamená vyhýbať sa jedlá, ktoré obsahujú príliš veľa tuku, cukor, sladidlá a akúkoľvek chemickú látku, ktorá nielen poškodí pamäť, ale tiež predstavujú veľké nebezpečenstvo pre organizmus na všeobecnej úrovni.

Diéta bohatá na vitamín E je nevyhnutná, aby ste sa vyhli Alzheimerovej chorobe. Tento silný antioxidant sa nachádza v potravinách, ako sú orechy, slnečnicové semienka, špenát, éterické oleje a brokolica. Je tiež potrebné mať veľa komunikácie, musíme nájsť spôsob, ako opustiť dom a hovoriť s priateľmi alebo rodinou, pretože osamelosť je jedným z faktorov, ktoré spôsobujú vznik tejto diagnózy.

Robiť cvičenie je veľmi odporúčané, pretože nielenže strácate váhu a tonizujete svoje telo, mozog má vyššiu úroveň okysličovania, stimuluje bunky a neuróny.

ZDROJ:raisehandnow.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>