Akonáhle budete vedieť o výhodách kokosovej vody, budete ju chcieť piť každý deň! A dokonca z nej môžete poriadne schudnúť

 Po stáročia ľudia z tropických oblastí vedia o úžasných zdravotných výhodách kokosovej vody, ktorá pochádza z mladých kokosových orechov. Každý orech obsahuje približne 200 až 1000 mililitrov (približne 1 až 4 šálky) kokosovej vody.

Je to lahodný a osviežujúci nízkokalorický prírodný nápoj. Výťažok kokosovej vody obsahuje viac živín ako zrelá kokosová voda.

Obsahuje antioxidanty, aminokyseliny, enzýmy, vitamíny B-komplexu, vitamín C a minerály ako železo, vápnik, draslík, horčík, mangán a zinok.

Mikroživiny v kokosovej vode pomáhajú posilniť imunitný systém. Okrem toho rastlinné hormóny nazývané cytokiníny v tomto zdravotnom nápoji vykazujú anti-aging, antitrombotické a protinádorové účinky.

Ak chcete získať maximálne zdravotné výhody, rozhodnite sa pre čerstvú a čistú kokosovú vodu cez fľaškovú verziu. Môžete piť niekoľko šálok kokosovej vody denne alebo ju pridajte do svojich recepto.

 6 najlepších prínosov kokosovej vody pre zdravie

1. Rehydruje telo

Kokosová voda potláča tropický letný smäd. Vďaka svojmu zloženiu elektrolytov sa kokosová voda tiež používa na rehydratáciu tela v prípade dehydratácie a straty tekutín v dôsledku hnačky, zvracania alebo nadmerného potenia. Dobrým zdrojom sacharidov pomáha tiež zvýšiť vašu energetickú hladinu.

Výskum naznačuje, že kokosová voda môže byť použitá na rehydratáciu tela po cvičení. Štúdia zverejnená v časopise Journal of the International Society of Sports Nutrition z roku 2012 zistila, že kokosová voda má podobný pozitívny účinok ako športové nápoje.

Okrem posilnenia rehydratácie je kokosová voda ľahká na žalúdku a tak sa používa na upokojenie brušných problémov, ako je trávenie, reflux kyseliny a gastroenteritída.

2. Znižuje krvný tlak

Kokosová voda sa považuje za dobrú kontrou vysokého tlaku vďaka obsahu vitamínu C, draslíka a horčíka. Najmä draslík pomáha znižovať krvný tlak vyrovnávaním negatívnych účinkov sodíka.

Štúdia publikovaná v časopise West Indian Medical Journal v roku 2005 tiež zistila, že kokosová voda pomáha kontrolovať hypertenziu.

Ak chcete znížiť vysoký krvný tlak, pite šálku čerstvej kokosovej vody dvakrát denne. Fľašková kokosová voda však nemusí byť veľmi prospešná, pretože môže mať vysoký obsah sodíka.

3. Cholesterol

Bez obsahu cholesterolu a bez tuku kokosová voda ponúka kardioprotekčné výhody. Pomáha znižovať hladiny lipoproteínov s nízkou hustotou (LDL alebo „zlý“ cholesterol) a zvyšuje hladiny lipoproteínov s vysokou hustotou (HDL alebo „dobrého“ cholesterolu), čím znižuje riziko srdcových ochorení.

Podľa štúdie zverejnenej v časopise Journal of Medicinal Food z roku 2012 majú ako kokosová, tak aj zrelá kokosová voda prospešné účinky na metabolizmus lipidov, ktoré pôsobia proti zvýšenému celkovému cholesterolu, lipoproteínom s veľmi nízkou hustotou (LDL), LDL a triglyceridom.

Navyše, kokosová voda má antioxidačné, protizápalové a protidoštičkové vlastnosti a pomáha zlepšovať obeh. Pomáha tak znížiť tvorbu plakov v tepnách a znižuje riziko infarktu a mŕtvice.

4. Zbavuje alkoholu

Kokosová voda je tiež skvelým prírodným liekom na opicu. Alkohol ochromuje vaše telo hydratáciou. Kokosová voda doplňuje elektrolyty v tele a zvyšuje hydratáciu, čím sa budete cítiť lepšie.

Tiež antioxidanty v tomto revitalizujúcom zdravotnom nápoji bojujú proti oxidačnému stresu spôsobenému tým, že ste pili príliš veľa alkoholu.

Môžete si vyrobiť hladkú zmrzlinu zmiešaním dvoch šálok z nesladenej kokosovej vody a zrelých mangánov, 2 až 3 lyžice citrónovej šťavy, 2 čerstvé mätové vetvičky a ½ šálky ľadu.

5. Podporuje chudnutie

Kokosová voda je ideálny nápoj na chudnutie. Má nízky obsah kalórií a je ľahký na žalúdok. V skutočnosti tento ľahký a osviežujúci nápoj obsahuje rôzne bioaktívne enzýmy, ktoré podporujú trávenie a podporujú metabolizmus tukov.

Plus, kokosová voda je bohatá na draslík, čo pomáha vyvážiť sodík. Nadbytok sodíka v tele má tendenciu spôsobiť zadržiavanie vody, čo prispieva k hmotnosti vody. Tak, kokosová voda pomáha vyplaviť prebytočnú vodu, rovnako ako toxíny z vášho tela.

6. Liečia bolesti hlavy

Väčšina bolesti hlavy, dokonca aj migrény, sú vyvolané dehydratáciou. V takýchto prípadoch môže kokosová voda veľmi pomôcť pri dodávaní elektrolytov do tela a zvyšovaní hydratácie.

Kokosová voda je tiež bohatá na horčík. Ľudia, ktorí trpia migrénami majú často nízke hladiny horčíka. Štúdie tiež naznačujú, že horčík môže pomôcť znížiť frekvenciu záchvatov migrény.

 

zdroj:.top10homeremedies.com/

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>