Ako som začal pridávať toto korenie takmer do každého pokrmu, bolesť v obličkách ma záhadne prestala obťažovať

Mnoho ľudí, vrátane mňa, si často pletú túto rastlinu s petržlenom. Koriander je tiež nazývaný ako čínsky petržlen alebo koriander kishnetsom. Avšak, nie každý vie, že táto rastlina je tiež silná prírodná medicína. Tu je dôvod, prečo.

Užitočné vlastnosti koriandra

Koriander kvitne v polovici leta a potom tvorí guľaté plody žlto-hnedej farby. Semená sa používajú ako korenie, ktoré sa dokonale hodia k masovým a rybím pokrmom, do polievky a omáčky, listy sa používajú ako občerstvenie do šalátov.

Jeden môj priateľ trpí ochorením obličiek, a dokonca aj s chuťou do jedla mal zjavné problémy. To všetko trvalo pomerne dlhú dobu, a liečba nepomáhala. Jednoduchá náprava situácie bolo korenie, začal ho pridávať takmer do akékoľvek jedla počas varenia.

Vôňa nádherná, ohromujúci chuť, a o zázračných výhodách teraz budeme diskutovať. Koriander – prírodný a vysoko účinný prostriedok pre liečenie obličiek, pankreasu, pečene.

  1. Zariadenie obsahuje množstvo bielkovín, a je bohatý na zelené mikročastice, ako je mangán, horčík, železo, vlákniny, vápnika, fosforu a draslíka.
  2. Koriander – vynikajúcim zdrojom vitamínov A, C, E, K a skupiny B.
  3. Koriander má močopudné vlastnosti a tým lieči obličky. Rastlina má antiseptické a antimikrobiálne vlastnosti.
  4. Zlepšuje trávenie vďaka zdravému fungovaniu pečene a čriev. Pravidelná konzumácia tohto korenia môže pomôcť znížiť krvný tlak u ľudí s hypertenziou.
  5. Koriander môže zmierniť príznaky artritídy a reumatizmu kvôli jeho protizápalovým vlastnostiam.
  6. Táto bylina pomáha pri rôznych typoch gastro-črevných ochoreniach. Koriander úspešne lieči hnačku.
  7. Šalát s koriandrom, podávaná pred teplých jedál, perfektne pripravené žalúdok prijímať potravu.
  8. Čínska petržlenová vňať osviežuje dych a pomáha zbaviť zlého dychu. Tento efekt je spôsobený antiseptické vlastnosti rastlín.

Koriander – jeden z najviac prospešných rastlín pre človeka. Jedná sa o lacné a dostupné prostriedky na podporu zdravia a zachovanie krásy.

Pripomeňte o tomto aromatickom korení svojim priateľom. Koriander je nielen chutné, ale tiež veľmi užitočný!

ZDROJ:TAKPROSTO.CC

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>