Ako sa zbaviť veľmi nepríjemným hubám na nohách a ako sa im dá vyhnúť?

Huba na nechtoch na nohách – problém je celkom bežný a veľmi, veľmi nepríjemný. Podľa štatistík každý desiaty obyvateľ planéty Zem čelí tomuto nešťastiu! A hoci najčastejšie sa u mužov objavuje huba, ale ženy sa tiež neobchádza. Ako sa môžete vyrovnať s takými problémami, ako je huba, a vrátiť nohám atraktívny vzhľad?

Čo je huba a ako sa prejavuje?

Patogény huba alebo Onychomykóza (jedná sa o vedecký názov tohoto nešťastného trápenia) sú dermatofyty. V prevažnej väčšine prípadov huba postihuje aktívnych jedincov, ktorí neustále navštevujú široké spektrum verejných miest. Veľmi často sa môžete nakaziť touto špinou v miestnostiach, ktoré sa vyznačujú vysokou vlhkosťou vzduchu – vane, sauny, posilňovne, bazény a sprchami. Spočiatku sa vývoj hubových infekcií na koži vyskytuje postupne a úplne bez povšimnutia človeka – prvé viditeľné symptómy sa objavia skôr. A spravidla najprv infekcia napadne okraje palcov.

Prvotným príznakom zistiť prítomnosť huby – je zafarbenie nechtovej platničky: oni sa objavia v rohoch malé škvrny, ktoré môžu byť aj biele a hnedasté alebo šedej farbe. Pomerne často sa tento príznak ignoruje – mnoho ľudí začínajú vážne uvažovať o boji s plesňou iba vtedy, keď štruktúra nechtu začne javiť k významným zmenám (nechtová platnička je znateľne stlačená a drobí sa), a od nich začne sa veľmi špecifický a veľmi nepríjemný zápach. Kožné oblasti medzi prstami začínajú silne vyrážať – hlavne svrbenie napadá človeka bližšie k večeru.
A v poslednom štádiu huby, nechtové dosky postupne sčernajú a odpadnú. V tomto prípade infekcie nikde nezmizne – začína sa šíriť najprv na ostatné prsty a potom na druhú končatinu. Navyše, dosť často postihuje kožu nohy. Aby sa zabránilo takýmto problémom s hubou, musí sa bojovať, pretože sama o sebe nikdy neprechádza!

 

Kto je najviac náchylný na huby?

Riziko infekcie huby je obzvlášť vysoké u ľudí s nadmerným potením nôh, alebo so zníženou imunitou, rovnako ako v prípade nedodržiavania základných hygienických nôh alebo kontinuálne nosenie príliš tesných topánkach. Zápasia s hubou aj ľudia, ktorí často nosia mokré topánky. A na nepriame faktory huby možno pripísať dlhodobému stresu a rôznym endokrinným ochoreniam.

Boj s hubami

Liečba plesní na nechty nohy – proces nie je najrýchlejší. V priemere trvá z troch na šesť mesiacov a obzvlášť vážnych prípadoch môže trvať až jeden rok. Táto liečba zahŕňa nielen príjem a vonkajšie použitie všetkých druhov liekov, ale aj dodržiavanie určitých pravidiel vrátane prispôsobenia životného štýlu a výživy.

TIPY, AKO SA ZBAVIŤ PLESNE NA NOHÁCH

-Aby ste sa postupne zbavili huby, musíte začať starostlivo sledovať hygienu chodidiel. Zvlášť dobrá pomoc v tejto problematickej liečbe pomáha odvar rôznych liečivých rastlín. Napríklad, môžete variť v horúcej vode (250 ml) tri polievkové lyžice kvetov harmančeka. A v mierne vychladnutom ich lúhovať aspoň 20 minút. V ideálnom prípade by sa tento postup mal vykonávať denne pred spaním až do konca liečby.

-Som rád, že pomôže zbaviť sa plesní aj éterické oleje – pacienti potierajú nechty zmes troch kvapiek tea tree oleja a lyžičku olivového oleja, to vytvára veľmi reálne zázraky! Len je potrebné opakovať tento postup každý deň po dobu jedného mesiaca. A môžete každodenne potierať nechty s citrónovou šťavou alebo si pred spaním pätnásť minút robiť kúpeľ nôh s morskou soľou.

-Všetka obuv, ktorá sa nosí po dobu niekoľkých mesiacov pred začatím liečby, je povinné, riadne dezinfikovať -octom alebo alkoholom. Octom navlhčíme malé kúsky rúna, ktoré sú potom vkladané do topánok na dvadsaťštyri hodín, a alkohol do topánky sa len vtiera. Nosenie nepohodlných a tesných topánok, by malo byť zrušené. Pokiaľ ide o ponožky, mali by byť vyrobené výhradne z prírodných materiálov.

Oslabený organizmus je priama cesta k nízkej imunite a znížená imunita je jednou z príčin vývoja húb. Preto je mimoriadne dôležité, aby ste sledovali režim vášho spánku a odpočívali! Spánok by mal byť najmenej osem hodín, navyše je dôležité snažiť sa stráviť čo najviac času na voľnom priestranstve. A samozrejme je potrebné vyhnúť sa konfliktom a stresu vždy, keď je to možné. Nebuďte nervózni pre každú maličkosť.

Všetci, ktorí chcú získať zdravé nechtíky, potrebujú prispôsobiť svoju stravu, pretože niektoré výrobky vo veľkej miere podporujú vývoj a reprodukciu patogénnych húb. Správna výživa môže nielen zlepšiť imunitu, ale aj posilniť telo ako celok. Takže je potrebné pokúsiť sa zahrnúť do menu viac zeleniny, obilnín, zeleného čaju, kyslých mliečnych výrobkov a všetkých druhov ovocia, ale je lepšie odmietnuť mastné alebo pikantné jedlá úplne. Nepoužívajte alkohol, kávu a sladkosti.

Integrovaný prístup k liečbe huby pomôže dosiahnuť pozitívne výsledky oveľa rýchlejšie.

ZDROJ:.mycharm.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>