Ak trpíte niektorým z týchto príznakov pravdepodobne ide o tukové ochorenie pečene, skúste tieto prírodné lieky, ktoré poskytnú vynikajúce účinky

Nie len konzumácia alkoholu znamená, aby u vás vznikol takýto problém.

Prítomnosť tuku v pečeňových bunkách je normálna. No ak ich počet stúpne nad 5 – 10% a tuk sa prestáva metabolizovať, začínajú zdravotné problémy. Nadbytok tuku v pečeni sa spája so vznikom zápalov a jaziev. Toto štádium sa neskôr mení na fibrózu – medzi tukovými bunkami vzniknú fibrózne vlákna. A ak sa stav stále zhoršuje, môže nastať až cirhóza pečene.

Známym spúšťačom je alkohol, no významnú úlohu zohráva aj obezita ale aj dlhodobé nezdravé stravovanie.

Zväčša sa odhalí v rámci podrobnejšej zdravotnej prehliadky – ultrazvukovým vyšetrením alebo zvýšenými hodnotami pečeňových enzýmov v testoch. V pokročilom štádiu sa prejaví tráviacimi ťažkosťami, nevoľnosťou, únavou.

Prejavy ochorenia pečene

  • celková únava a slabosť
  • nechutenstvo, chudnutie
  • kožné zmeny, fľaky, drobné rozšírené žilky na tvári a hrudníku
  • pocity zlého trávenia, bolesti brucha, nadmerná plynatosť
  • pálenie záhy
  • zväčšenie pečene a sleziny
  • nažltnuté až žlté zafarbenie pokožky a slizníc
  • opuchy dolných končatín, hromadenie tukov v dutine brušnej
  • spontánna tvorba podkožných podliatin (hematómov)
  • zhoršenie niektorých psychických funkcií (depresie) až zmena osobnosti

Regenerovať pečeň vám môžu aj tieto domáce suroviny alebo bylinky:

Cesnak

Cesnak obsahuje alicín a selén – látky, ktoré pomáhajú čistiť pečeň. Má schopnosť aktivovať pečeňové enzýmy, ktoré pomáhajú odplavovať toxíny z tela.

Zelený čaj

Je plný antioxidantov známych ako katechíny, ktoré pomáhajú pečeni. Okrem toho, že je chutný, je aj zdravým doplnkom k celkovému stravovaniu.

Repík lekársky

Repíkový čaj je plný vitamínov, stimuluje vylučovanie žlče, podporuje činnosť pečene, bezproblémové trávenie a imunitu. Doprajte si 1-2 šálky repíkového čaju denne.

Púpava

Čaj z púpavových listov alebo koreňa je silným detoxikačným prostriedkom – nielen pre pečeň, ale aj pre celý organizmus. Mladé púpavové listy môžete pridávať aj do šalátov, ako vítané spestrenie jedálnička a vitamínovú bombu.

ZDROJ:FITHACKER.RU

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>