Ak máte 1 z týchto problémov vaše telo signalizuje, že treba byť v strehu

Všímať si naše vlastné telo je veľmi dôležité, pretože nám to môže veľa prezradiť o našom zdraví. Medzi časté signály, ktoré nám hovoria, že niečo nie je v poriadku sú nezdravé nechty či vypadávanie vlasov. Ak sa vám to deje, je to varovný signál, ktorý vám hovorí, aby ste vyhľadali lekára, aj keď sa vám to zdá byť ako banalita. Prečítajte si, čo môžu znamenať nasledujúce varovné signály.

Suché a popraskané pery

Suché pery a suchá pokožka môžu byť jasným prejavom alergie. Pravdepodobne ste alergický na kozmetiku, ktorú používate alebo lieky, ktoré konzumujete. Popraskanie pier tiež signalizuje deficit vitamínu B, A a E. Ak sa však objaví sucho aj vo vašich očiach alebo v ústach, vyhľadajte lekársku pomoc.

Vypadávanie obočia

Ak výrazne strácate vlasy či obočie, môže ísť naozaj o vážny problém. Bežné vypadávanie vlasov je normálna vec, avšak v nadmernom množstvo je to v poriadku.  Tieto problémy môžu znamenať problémy so štítnou žľazou.

Červená tvár

Červená tvár sa vyskytne s nadmerným požitím alkoholu alebo pri zvýšenej teplote. U žien po štyridsiatke to môže znamenať zníženie hladiny hormónov. Taktiež to môže znamenať kolísanie tlaku.

Biele škvrny na zuboch

Dentálna fluoróza ako sa to odborne nazýva je spôsobená pitím veľkého množstva vody s vysokým obsahom fluóru. Fluoróza môže viesť až k vypadávaniu zubov.

Suché päty

Suchú pokožku na nohách môžete mať kvôli deficitu vitamínov A a E. Taktiež môže ísť o plesne na vašich chodidlách. Za každých okolností by ste mali vyhľadať lekára. Hlavne ak suchú pokožku sprevádza aj svŕbenie.

ZDROJ:brightside.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>