Aj keď patríte medzi staršiu generáciu, môžete mať silné kolená, obnovenú chrupavku a kĺby. Tu nájdete nápoj, ktorý sa o to postará

Ako starneme, niektoré body na našom tele sa stávajú krehkejšími a náchylnejšie k chorobám. Niektoré časti tela, ako sú kolená, sú v priebehu rokov ovplyvnené veľkým opotrebením, čo môže mať za následok slabých kolien, väzov a chrupavky, ktoré sa časom môžu stať veľmi bolestivé. Oslabené kolená môžu byť veľkým problémom, pretože tieto kĺby patria medzi najdôležitejšie spojovacie tkanivá v tele. Ak vaše kolená sú boľavé a sú slabé, nebudete môcť chodiť a správne sa pohybovať, čo môže spôsobiť množstvo problémov.

Našťastie existuje prírodný prostriedok, ktorý vám pomôže – obnoví väzy a chrupavku v kolenách, čím účinne zníži bolesť a pomôže vám opäť sa pohybovať.

Prípravok je celkom ľahko pripraviteľný a obsahuje prírodné zložky s protizápalovými a analgetickými vlastnosťami, ktoré udržia vaše kolená zdravé. Tu je postup, ako ju pripraviť:

prísady

  • 8 dcl voda
  • 8 vlašských orechov
  • Šálka ​​ovsených vločiek
  • Šálka ​​pomarančového džúsu
  • Čajová lyžička škoricového prášku
  • Čajová lyžička medu
  • 2 šálky ananásových plátkov

príprava

Orechy nakrájajte a varte vo vode asi 10 minút a potom nechajte vychladnúť pred pridaním ďalších zložiek. Všetko premiešajte v mixéri a potom každý deň vezmite niekoľko pohárov nápoja, kým bolesť nezmizne. V ideálnom prípade by ste mali piť pohár lieku pred raňajkami, poobede a pred spaním. Okrem tohto lieku môžete zabrániť bolesti v kolená tým, že venujete väčšiu pozornosť vašej strave.

Tu je niekoľko potravín a nápojov, ktoré posilnia vaše väzy a kolená a zabránia bolesti:

Voda

Správna hydratácia je dôležitá pre naše celkové zdravie, vrátane zdravia našich kolien. Pitie veľkého množstva vody (najmenej 2 l.), je pre zdravie kolien veľmi dobré. Cez deň vám pomôže udržať vlhkosť v kĺboch ​​a pomôcť telo syntetizovať synoviálnu tekutinu v kolenách.

Cibuľa

Cibuľa (a každá allium rodina zeleniny) sú zdravé veggie bohaté na síru, ktorá je dôležitá pre výrobu kolagénu v tele. Kolagén pomáha udržiavať pružné a silné kolená, čo robí živinu veľmi dôležitú pre zdravie kĺbov.

Ryby

Sardinky, tuniaky, makrely a iné druhy modrých rýb sú bohaté na omega-3 mastné kyseliny, silné protizápalové zlúčeniny, ktoré môžu zabrániť rôznym zápalovým stavom. Obsahujú tiež zdravé tuky a iné zlúčeniny, ktoré sú skvelé pre naše kĺby a učinia vaše kolená flexibilné a zdravé. Ak chcete čo najviac využiť tento druh rýb, odborníci odporúčajú jesť dvakrát týždenne.

Potraviny bohaté na vitamín C

Citrusové plody, ako citróny, pomaranče, kivi a zelenina, ako je brokolica, kapusta a paprika, sú bohaté na vitamín C, ktoré spolupracujú s omega-3 mastnými kyselinami s cieľom znížiť zápaly a opuchy v kĺboch. Vitamín C môže tiež zvýšiť produkciu kolagénu v tele a obnoviť chrupavku v kolenách. Papaya a ananás sú tiež skvelé pre vaše kolená a kĺby, pretože okrem vitamínu C obsahujú aj bromelaín. Bromelaín je ďalšou silnou protizápalovou látkou, ktorá môže zmierniť bolesť v kolenách a pomôcť im udržať si zdravie.

Mäso a mäsové deriváty

Mäso a mäsové deriváty sú bohaté na bielkoviny, čo je dôležitá živina pre vaše kosti. Proteín pomáha syntetizovať kolagénnu chrupavku a urýchľuje proces hojenia v kolenách a kĺboch. Mäso tiež obsahuje železo, zinok a ďalšie minerály, ktoré sú potrebné na liečenie zranení. Ak nie ste na mäso, môžete získať bielkoviny z potravinových zdrojov, ako sú orechy a semená, sušené fazule a morské plody.

Udržiavanie zdravých kolien je životne dôležité pre vaše celkové zdravie. Nosia našu váhu po celý deň a sú dôležité pre rôzne pohyby. Aby ste zostali mobilní a zabránili rýchlemu zhoršeniu tohto dôležitého kĺbu, musíte jesť zdravú výživu a súčasne udržať svoju váhu pod kontrolou.

ZDROJ:worldnewsclub.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>