9 vecí, ktoré bežne robíme ničia vašu pokožku bez toho, aby ste o tom vedeli

Existuje mnoho spôsobov starostlivosti o pokožku, najmä o tvár. Od krémov a masti po špeciálne diéty. Logicky, starostlivosť o seba, zdravú výživu, cvičenie a dobré hydratovanie sú základnými otázkami.

Ale existujú niektoré zlé návyky, ktoré sú nepriateľmi všetkých týchto starostí, a aby vaša pleť a vaša tvár vyzerala staršie, ako je váš veku. Ide o to, že keďže ide o veľmi bežné zvyky.

To sú otázky, ktoré by mali preskúmať svoju každodennú, ak chcete, aby vaša pleť vyzerať skvele:

1. Výber vankúša

Ak je vankúš, na ktorom spíte, keď príliš vysoký, prerušíte normálny prietok krvi v krku a hlave. To môže okrem iného spôsobiť vrásky na koži. Krk, pred spaním, by mal byť vždy rovný.

Tiež by ste mali mať na pamäti, že bavlnené kryty nemusia byť najlepšie pre pokožku tváre, najmä ak ste v posteli nepokojní. To, že konštantné trenie s týmto typom textílie môže poškodiť pokožku.

Lepšie je si vybrať hodvábne alebo saténové obliečky, ktoré spôsobujú menšie trenie.

2. Pozícia pri spánku

Ak spíte tvárou dole, bude vaša hlava ohnutá na stranu. To spôsobuje napätie svalov na krku a zhoršuje tok krvi do hlavy. To môže vyvolať vrásky, rovnako ako očné vačky a opuchy.

Najlepšou voľbou je spať na vašej strane alebo na chrbte.

3. Nejedzte na jednej strane

Ak máte zvyk žuť vždy na tej istej strane, vytvoríte asymetriu v tvári. Zatiaľ čo jedna strana je slabšia a previsie, druhá bude vždy tónovaná.

Tento rozdiel okrem toho, že nie je estetický, tiež nie je vhodný pre vaše zdravie ústnej dutiny.

4. Noste slnečné okuliare

Predpokladáme, že sa postaráte o slnko pomocou chrániča, kedykoľvek sa mu budete vystavovať, pretože je to niečo, čo je nevyhnutné pre to, aby vaše tvár vyzerala mladá a vyhnete sa chorobám.

A máte aj zvyk nosiť slnečné okuliare? Ak nie, môžete poškodiť pokožku.

Pamätajte, že koža okolo očí je super citlivá a preto je oveľa náchylnejšia na poškodenie alebo vrások. Nielen kvôli priamemu účinku slnka, ale aj kvôli silám, ktoré vyvoláte, keď máte slnko na tvári.

Kedykoľvek vyjdete von do slnečného dňa, noste tmavé okuliare bez ohľadu na ročné obdobie.

5. Spôsob držania mobilného telefónu

Pozeráme sa na mobilný telefón celý deň.

Zvyčajne držíme mobil tak, že hlava sa pozerá nadol. To môže spôsobiť opuch, pokrčovanie a zvrásnenie kože na krku (takzvaný „krk želvy“).

Pokúste sa zdvihnúť telefón, namiesto toho, aby ste z času na čas znížili hlavu, aby ste neboli stále na rovnakej pozícii.

6. Nesprávny výraz V

Počas tých dní, keď ste smutní, obťažovaní alebo máte zlú náladu, máte na tvári zlý výraz. Zamračené obočie, tesné pery, napäté svaly tváre.

Okrem toho, že vyzeráte ako niekto nepriateľský, ak máte zvyčajne tento výraz na tvári, taktiež spôsobíte, že bude vyzerať ešte staršie a plné vrások.

Pokúste sa zľahčiť výraz tváre, keď máte pocit, že sa cítite zle a uvidíte, že nie len vyzeráte lepšie, ale cítiť sa budete lepšie.

7. Telefonovať 

Ak hovoríte veľa telefonicky, môžete mať zvyk držať ho s ramenom pri uchu.

Táto poloha však spôsobuje výskyt záhybov a vrások na krku, okrem toho, že nie je vhodná pre tvár, ktorá môže byť ochabnutá.

Ak používate svoj mobil často … Použite svoje handsfree! Existuje veľa technológií, aby ste nemuseli držať telefón takto.

8. Teplota sprchy

Vieme, nič nie je lepšie ako horúca sprcha na uvoľnenie tela a pokojné myšlienky.

Ale, príliš horúca voda (najmä v dlhých kúpeľoch) nie je pre vašu pleť dobrá. Spôsobuje jej vyschnutie, a preto sa rozpadá. Okrem toho bude z dlhodobého hľadiska veľmi zničená.

Preto je lepšie používať letnú vodu na sprchovanie.

9. Používanie klimatizácie 

Klimatizácia okrem chladenia suší atmosféru. Je to preto, že absorbuje všetku vlhkosť vo vzduchu.

To tiež dramaticky odstraňuje pokožku, čo spôsobuje väčšiu náchylnosť na poškodenie. Preto sa snažte obmedziť používanie vzduchu. Ak sa jej nemôžete úplne vyhnúť, pokúste sa dôkladne zvlhčovať pokožku.

ZDROJ:lbapplication-393215988.us-east-1.elb.amazonaws.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>